Dalmierz laserowy z Bluetooth

Dalmierz laserowy z Bluetooth
Pobierz PDF Download icon

Dalmierze laserowe zapewniają dokładne pomiary odległości, nie tylko w budownictwie i nieruchomościach, ale również w przemyśle. Znajdują tam zastosowanie na przykład przy projektowaniu i wykonywaniu elektrycznej. Dla takich profesjonalnych zastosowań firma reichelt elektronik wprowadziła do oferty dalmierz laserowy CEM ILDM-150. Unikatową cechą urządzenia jest zintegrowany interfejs Bluetooth, za pomocą którego można szybko i łatwo tworzyć prezentacje w "wirtualnej rzeczywistości".

Unikalną funkcją dalmierza laserowego CEM ILDM-150 jest wbudowany interfejs Bluetooth, za pomocą którego można szybko i łatwo tworzyć prezentacje w "rzeczywistości wirtualnej"

Przy zasięgu wynoszącym 70 m i bardzo dobrej rozdzielczości dalmierz CEM ILDM-150 nadaje się do profesjonalnych zastosowań. Obejmują one, na przykład, branże budowlaną oraz konstruowania maszyn i urządzeń (montaż i oddanie do użytku nowych i przerobionych maszyn lub planowanie urządzeń przenośnikowych). Dokładne pomiary wymagane są dla poprawnego rozmieszczenia fundamentów maszyn, przenośników, ustalenia długości przewodów zasilających itp. Za pomocą profesjonalnego dalmierza laserowego CEM ILDM-150 uzyskuje się to łatwo, precyzyjnie i szybko.

Zakres pomiarowy dalmierza wynosi 0,05...70 m przy dokładności podstawowej ±1,5 mm. Dalmierz umożliwia pomiary pod kątem do ±65 stopni. Funkcje dodatkowe, poprawiające komfort użytkowania, takie jak czujnik inklinacji, funkcja obliczania powierzchni, a metodą pośrednią - wysokości i objętości, funkcje arytmetyczne oraz możliwość zapamiętania do 20 rekordów danych. Wymienione funkcje umożliwiają natychmiastowe uzyskanie wyników, bez konieczności przesyłania danych do komputera PC i ich przeliczania.

Tworzenie wirtualnych modeli za pomocą dalmierza

Szczególną cechą dalmierza CEM ILDM- 150 jest zintegrowany interfejs Bluetooth. Umożliwia on komunikację i zdalne sterowanie przyrządu za pomocą tabletu lub smartfona. Za pomocą bezpłatnej aplikacji "Meterbox iLDM" pracującej pod kontrolą Androida lub iOS, wykorzystując aparaty fotograficzne urządzeń mobilnych, można wykonać zdjęcia mierzonych obiektów i za pomocą wizualizowanych wyników pomiarów odległości można uzyskać prezentacje w "rzeczywistości wirtualnej". Następnie, gotowe fotografie można przesłać przez Bluetooth lub e-mail, wysłać do chmury iCloud, udostępnić na Twitterze lub Facebooku. Dzięki naniesieniu wyników pomiarów na fotografie można uniknąć błędów podczas planowania, pokazać rzeczywisty wygląd i wymiary obiektu w czasie prezentacji lub wyboru miejsca dla inwestycji.

Oprócz oczywistych korzyści wynikających z naniesienia wymiarów na rzeczywisty obiekt, dzięki połączeniu dalmierza CEM ILDM-150 ze smartfonem czy tabletem, zyskuje się również możliwość natychmiastowej transmisji danych, co może być pomocne przy tworzeniu dokumentacji terenów i obiektów, planowaniu dróg ewakuacyjnych, transportowych i objazdów.

Poręczny i solidny

Lekki przyrząd - ważący zaledwie 160 gram - wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem. Obudowa dalmierza ma wymiary zaledwie 135 mm×53 mm×30 mm i stopień ochrony IP54. Rozkładana podpórka, gwintowany otwór umożliwiający przykręcenie do statywu oraz zintegrowana poziomnica ułatwiają prawidłowe użytkowanie dalmierza.

Oprócz pojedynczych pomiarów z dodawaniem/odejmowaniem, obliczeń powierzchni lub objętości, dalmierze CEM ILDM-150 umożliwia pomiary ciągłe lub śledzenie obiektów. Laser inicjowany jest przez obiekt mierzony i nowy pomiar następuje co 0,5 s. W tym trybie pracy można łatwo wykonywać wymiary i przenosić je na plany budowlane. Pomiary wykonywane metodą pośrednią, jak np. pomiar wysokości za pomocą dwóch lub trzech odcinków, są obliczane automatycznie.

Ponad 45 000 produktów elektroniki

Firma reichelt elektronik, która jest jednym z największych europejskich dystrybutorów on-line urządzeń elektronicznych oraz IT, oferuje ponad 45 tys. produktów o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Gwarantuje przy tym dostępność i krótkie terminy dostawy. Dzięki szerokiemu asortymentowi komponentów elektronicznych firma reichelt jest idealnym partnerem w dziedzinie zaopatrzenia. W sklepie internetowym elektronik można nabyć układy scalone, mikrokontrolery, diody LED, tranzystory, elementy bierne, złącza i przekaźniki.

Zintegrowany interfejs Bluetooth umożliwia komunikację i zdalne sterowanie za pomocą tabletu lub smartfona

Za pomocą bezpłatnej aplikacji Meterbox iLDM, używając aparatu fotograficznego urządzenia mobilnego można wykonać zdjęcia mierzonych obiektów i nanieść na nie wyniki pomiaru

Oferta firmy obejmuje również wysokiej jakości narzędzia, takie jak stacje lutownicze, multimetry i oscyloskopy. Firma ma również korzystną cenowo ofertę z zakresu techniki komputerowej, osprzętu sieciowego, podzespołów komputerowych, takich jak: procesory, pamięci, dyski twarde oraz rutery, filtry zasilające i zasilacze awaryjne. Jest ona interesująca zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Ponadto, program produktów zawiera duży wybór: projektorów, odbiorników TV, anten satelitarnych, konwerterów i inne oraz akcesoria, takie jak przewody HDMI, baterie i akumulatory itp.

reichelt elektronik
http://www.reichelt.de

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
luty 2014
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów