Przekaźnik RSR30
Jest to przekaźnik miniaturowy służący do załączania obciążeń zarówno DC jak i AC w zależności od wersji. Jako elementy sterujące zastosowane są triaki w przypadku obwodów AC lub tranzystory w przypadku obwodów DC. Przekaźnik RSR30 jest stosowany głównie w przekaźnikach interfejsowych szerokości 6,2 mm ale może być stosowany również w szeroko rozumianej elektronice. Jest idealnym rozwiązaniem tam gdzie zachodzi potrzeba wielu przełączeń lub szybkiego załączenia obwodu.
Przekaźnik RSR32
Kolejny model to miniaturowy przekaźnik półprzewodnikowy o szerokości 5 mm i obciążeniu 2 A na wyjściu przy napięciu 240 V AC. Element ten może być sterowany przy pomocy napięć 5, 12 i 24 V DC. W tej grupie wyróżniamy dwa wykonania tego przekaźnika w zależności od sposobu załączania obciążenia: załączanie w zerze lub załączanie w dowolnej chwili.
Przekaźnik RSR35
Jest przekaźnikiem miniaturowym służącym wyłącznie do załączania obciążeń DC. Przy jego pomocy możemy załączyć obciążenia od 0,1 do 4 A dla napięć do 48 V DC. Oba przekaźniki RSR32 i RSR35 świetnie nadają się do aplikacji w których zachodzi potrzeba szybkiego załączenia obciążenia przy niewielkim prądzie, oraz przy małym poborze mocy wejściowej. Oba przekaźniki doskonale sprawdzają się w układach automatyki jako elementy pośredniczące.
Przekaźnik RSR25
Miniaturowy przekaźnik półprzewodnikowy o szerokości 9,5 mm i obciążeniu 5 A, w dwóch wersjach napięciowych 240 V AC i 480 V AC. Doskonale sprawdzi się w urządzeniach takich jak: małe grzałki, urządzenia medyczne, automaty sprzedające, układach sterujących oświetleniem. Przekaźnik ten może być sterowany przy pomocy napięć od 4 do 32 V DC w zależności od wersji. W tej grupie wyróżniamy dwa wykonania tego przekaźnika w zależności od sposobu załączania obciążenia: załączanie w zerze lub załączanie w dowolnej chwili.
Przekaźnik RSR85
Ten miniaturowy przekaźnik półprzewodnikowy o obciążeniu do 3 A, jest produkowany w dwóch wersjach: pierwsza o napięciu do 240 V AC, przekaźnik o wysokości 15,7 mm, oraz druga dla napięć do 380 V AC, przekaźnik o wysokości 27,5 mm. Podstawowe aplikacje dla tego przekaźnika to: sterowniki, układy energoelektroniki, układy sterujące oświetleniem. Element ten może być sterowany przy pomocy napięć 5, 12 i 24 V DC. W zależności od sposobu załączania obciążenia przekaźnik może być załączany w zerze lub w dowolnej chwili.
Przekaźnik RSR45
Kolejny przekaźnik półprzewodnikowy RSR45 jest elementem jednofazowym przeznaczonym do montażu na płycie lub radiatorze. Możemy go stosować w różnorodnych aplikacjach takich jak: inkubatory laboratoryjne, automatyka przemysłowa, maszyny przemysłowe, komory temperaturowe, maszyny spożywcze (ekspresy do kawy, podgrzewacze żywności, grille elektryczne, frytownice), szafy sterownicze, itp. Przekaźniki RSR45 załączają obciążenie jednofazowe w zakresie napięć od 24 do 440 V AC przy prądach obciążenia od 10 do 25 A. Przekaźniki te cechują dwie technologie łączenia przewodów co pozwala na zastosowanie go w różnych aplikacjach, a niewielkie wymiary pozwalają na oszczędność miejsca. W przekaźniku wbudowane są układy RC (połączone rezystory i kondensatory) chroniące przed przepięciami oraz sygnalizacja zadziałania LED.
Przekaźnik RSR52
Jest jednofazowym przekaźnikiem przeznaczonym do montażu na radiatorze. Możemy go stosować w różnorodnych aplikacjach takich jak: komory temperaturowe, maszyny do produkcji żywności, maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych tzw. wtryskarki, inkubatory, maszyny olejarskie, w ogrzewaniu, wentylacji, klimatyzacji, aplikacjach oświetleniowych, sterownikach fontann, maszynach pakujących, sterowaniu temperaturą, piecach, itp. Przekaźniki RSR52 załączają obciążenie jednofazowe w zakresie napięć od 48 do 660 V AC przy prądach obciążenia od 10 do 80 A. Przekaźniki te cechują dwa sposoby załączania obciążenia: załączanie w zerze lub załączanie w dowolnej chwili. Mają też dwa zakresy napięć sterujących 4–23 V DC lub 90–280 V AC. Opracowany w technologii SCR, w zależności od typu przekaźnik, ma wbudowane układy RC (połączone rezystory i kondensatory) lub MOV (warystor) chroniące przed przepięciami oraz sygnalizację zadziałania LED.
Przekaźnik RSR62
RSR62 to przekaźniki półprzewodnikowe mocy 3-fazowye do montażu na radiatorze. Przy ich pomocy możemy realizować załączanie silników trójfazowych, układów sterujących temperaturą jak np. duże piece, układów oświetleniowych oraz innych układów automatyki. Możemy nim załączać obciążenie zmienne w zakresie napięć od 24 V do 660 V AC przy obciążeniach rzędu 25 do 80 A. RSR62 realizuje dwa tryby załączania: załączanie w zerze lub załączanie w dowolnej chwili. Mają dwa zakresy napięć sterujących 4–23 V DC lub 90–280 V AC. Opracowany w technologii SCR w zależności od typu ma wbudowane układy RC lub MOV chroniące przed przepięciami oraz sygnalizację zadziałania LED.
Przekaźnik RSR72
Jednofazowy przekaźnik półprzewodnikowy RSR72, to kompaktowe urządzenia oferowane ze zintegrowanym z radiatorem. Ich zastosowanie jest dokładnie tako samo jak przekaźników RSR52, czyli automatyka i przemysł. Aplikacje takie jak maszyny produkcyjne, układy sterownia temperaturą, aplikacje oświetleniowe itp. Możemy nim załączać obciążenie zmienne w zakresie napięć od 24 V do 660 V AC przy obciążeniach rzędu 10 do 75 A. Realizuje dwa rodzaje załączania układu wyjściowego, w zerze lub załączanie w dowolnej chwili. Przekaźniki te mają dwa zakresy napięć sterujących 4–23 V DC lub 90–280 V AC. Opracowany w technologii SCR w zależności od typu ma wbudowane układy RC lub MOV chroniące przed przepięciami oraz sygnalizację zadziałania LED.
Podsumowanie
Zarówno przekaźniki elektromagnetyczne, jak i półprzewodnikowe mają swoje zalety i wady. Każdy z tych elementów jest jednak niezastąpiony w określonych aplikacjach. Półprzewodnik doskonale sprawdzi się w aplikacjach, gdzie potrzeba szybkiego i wielokrotnego załączenia, co zapewnią elementy elektroniczne, w których nie ma elementów ruchomych. Przekaźnik elektromagnetyczny znajduje zastosowanie w aplikacjach, gdzie istotna będzie separacja obwodu wejściowego od wyjściowego oraz mała wrażliwość na udary i przepięcia.