Multi Controller LED line LC - mały, a wielki...

Multi Controller  LED line LC - mały, a wielki...
Pobierz PDF Download icon
Bez wątpienia oświetlenie LED ma przed sobą dużą przyszłość. Już dziś znajduje wiele zastosowań, a ich liczba z pewnością będzie rosła i w ostateczności tradycyjne źródła światła zostaną wyparte przez półprzewodnikowe. Powodem jest nie tylko energooszczędność, ale także możliwość tworzenia niepowtarzalnych aranżacji świetlnych oraz wygoda użytkowania. Właśnie do tego służy Multi Controller LED line LC.

Multi Controller LED line LC  to innowacyjne urządzenie, dzięki któremu można sterować oświetleniem wykonanym z taśm LED za pomocą darmowej aplikacji przeznaczonej na smartfony lub tablety pracujące pod kontrolą Androida lub iOS. W jego budowie zastosowano nowoczesne rozwiązania, które obok komfortu użytkowania zapewniają uzyskanie dobrych parametrów technicznych.

Największą zaletą tego nowoczesnego urządzenia jest jego uniwersalność. Może ono sterować każdym typem taśm LED – jednokolorowymi, MULTI WHITE, RGB i RGBW. Kontroler obsługuje typowy zakres napięcia wyjściowego mający zastosowanie do zasilania taśm LED – od 12 V do 24 V. Pojedynczy kanał może być obciążony prądem do 6 A, jednak sumaryczne natężenie prądu płynącego we wszystkich kanałach nie może przekraczać 10 A.

W kontrolerze wprowadzono nowoczesną technologię komunikacji za pomocą Wi-Fi oraz możliwość pracy w sieci. Pozwala to na bezprzewodowe połączenie wielu sterowników taśm LED (do 200) z domowym routerem i zarządzanie całością za pomocą pojedynczego panelu – aplikacji dającej wiele możliwości.

Do wygodnego sterowania oświetleniem służy aplikacja LED Line LC wykonana specjalnie dla opisywanego kontrolera. Można ją pobrać na smartfony i tablety działające pod kontrolą systemu iOS oraz Androida, wyposażone w interfejs Wi-Fi. Oprogramowanie jest bezpłatne i można je ściągnąć ze sklepów App Store lub Google Play. Jego obsługa jest łatwa i intuicyjna – można powiedzieć, że wręcz dziecinnie prosta. Korzystając z menu, można przydzielić poszczególne pomieszczenia do stref. Przewidziano zarówno typowe strefy, takie jak kuchnia, łazienka, korytarz, pokój dzienny i inne, jak również strefy, które mogą być samodzielnie zdefiniowane przez użytkownika. Następnie do poszczególnych stref przyporządkowuje się konkretne kontrolery, którymi później można sterować dosłownie za pomocą jednego palca. Na przykład, jeśli użyjemy taśm RGB, na pewno przyda się duże koło barwne umieszczone na środku ekranu – za jego pomocą metodą „co widzisz, to otrzymasz” można wybierać kolory oświetlenia. Co ważne, kolor można zmienić w całej wybranej strefie, posługując się jej przyjazną nazwą i nie martwiąc się o adresowanie odpowiedzialnych za nią kontrolerów.

Połączenie kontrolera lub ich grupy ze specjalną, darmową aplikacją sterującą daje spore możliwości. Jak wspomniano, za pomocą jednej aplikacji i wygodnego przenośnego interfejsu można obsługiwać nawet dwieście kontrolerów LED line LC. Ale to nie wszystko, czym jeszcze może zaskoczyć Multi Controller LED line LC. Dzięki użyciu w roli interfejsu smartfonu z wbudowanym mikrofonem i odtwarzaczem multimedialnym zyskujemy dodatkową funkcjonalność – nasze oświetlenie może reagować także na głos docierający do mikrofonu lub na muzykę odtwarzaną ze strumienia lub pliku multimedialnego. Pozwala to na dynamiczną zmianę oświetlenia pod wpływem dźwięku, co przypomina funkcjonowanie urządzenia, które do dziś można zobaczyć w klubach tanecznych i które jest znane pod nazwą kolorofonu. Ułatwia to „podkręcenie” nastroju na domowej imprezie lub po prostu zbudowanie odpowiedniego wrażenia wtedy, gdy jest potrzebne. Takie narzędzie daje świetne pole do popisu każdemu organizatorowi imprezy domowej lub może przydać się przy różnych specjalnych okazjach, aranżacjach scenicznych lub w instalacjach artystycznych.

W pomieszczeniu przyda się również inna funkcjonalność urządzenia. Bo co wtedy, gdy jedna osoba słucha muzyki, a inna w tym samym czasie chce pracować? Twórcy kontrolera pomyśleli również i o tym. Dostosowali właściwości technologii do wymagań większej liczby użytkowników, ponieważ oświetleniem LED może sterować równocześnie kilku użytkowników, a w ramach danej strefy każdy z nich może ustawić rodzaj światła do własnych preferencji, nastroju itp.

To nie koniec możliwości urządzenia, ponieważ Multi Controller LED line LC może również zadbać o bezpieczeństwo domu w okresie wakacyjnym, symulując obecność domowników. Niektórzy w tym celu budowali samodzielnie różne układy czasowe, załączające światło, albo prosili o przysługę kogoś z rodziny lub znajomych. W aplikację wbudowano funkcjonalność timera, dzięki której można zaprogramować oraz uruchomić w dowolnym czasie wybraną funkcję sterownika bez konieczności pamiętania o niej. Multi Controller LED line LC, można zaprogramować na dowolną godzinę.

Jeszcze do niedawna wielu z nas nie wyobrażało sobie, że będziemy mogli samodzielnie zbudować system, który w tak szerokim zakresie ułatwiałby nam codzienne czynności. Mając Multi Controller LED line LC można w bardzo łatwy sposób wykonać inteligentny system oświetlenia LED w domu, a jego intuicyjny interfejs nie wymaga od użytkownika zaawansowanych umiejętności.

Już dziś możesz zapomnieć o zagubionych pilotach albo wyczerpanych bateriach od standardowych pilotów dołączanych do sterowników LED. Od dziś twój smartfon może służyć jako mobilny pilot kontrolujący oświetlenie w całym domu. Nie dosyć, że w ten sposób zapewniamy sobie wygodę użytkowania, to jeszcze oszczędzamy energię elektryczną, używając technologii LED, a przy okazji mamy świetną zabawę.

LED line

 

Podstawowe parametry:

- Zasilanie: 12…24 V DC.
- Liczba kanałów wyjściowych: 4.
- Obciążalność: maksymalnie 6 A/kanał.
- Sumaryczny, maksymalny prąd obciążenia: 10 A.
- Sterowanie za pomocą Wi-Fi.
- Konfigurowanie i kontrolowanie za pomocą aplikacji dla iOS lub Androida.
- Możliwość pracy wielu kontrolerów w tej samej sieci.
- Możliwość grupowania kontrolerów w strefy i jednoczesnej kontroli całej strefy.
- Kontrolowanie stref przez wielu użytkowników.
- Więcej informacji: https://goo.gl/NDJRMe

 

Dystrybutorzy:

LED-HURT
Giełdowa 18, 33-100 Tarnów
tel. +48 791 133 133, +48 14 307 07 07
sklep@led-hurt.pl, http://led-hurt.pl/

ELEMAX
Bartoszyce, ul. Nad Łyną 17
tel. +48 89 762 59 27
elemax1@wp.pl, http://elemax.com.pl

PHU KOSZAŁKA SP. Z O.O.
ul. 3 Maja 35, 83-300 Kartuzy
tel. +48 58 684-03-00 lub 01, http://www.koszalka.pl

SMD LED Spółka z o.o.
ul. Torowa 2 Rzeszów
tel. +48 506-274-559, sklep@smdled.pl, http://www.smdled.pl

VERIXE
ul. Rogowska 5,54-440 Wrocław (Nowy Dwór)
tel: +48 71 727 79 60, kontakt@ledstudio.pl, http://www.verixe.pl

LEDIN Spółka z o.o. Spółka K.
ul. Kołobrzeska 15/B, 07-410 Ostrołęka
tel. +48 29 764 77 00 sklep@ledin.pl, https://ledin.pl

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
maj 2017
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów