Starpol - produkcja wiązek przewodów elektrycznych

Starpol - produkcja wiązek przewodów elektrycznych
Pobierz PDF Download icon
Firma Starpol powstała w 1990 roku w oparciu o prywatny kapitał. Założycielem i głównym właścicielem jest Edward Płusa. Zakłady firmy znajdują się przy ulicy Radomskiej 39A w Starachowicach na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dwóch halach o łącznej powierzchni ok. 4000 m², gdzie jest prowadzona produkcja wiązek przewodów elektrycznych oraz w hali przy ulicy Radomskiej 29, gdzie rozwinięta jest produkcja metalowa.

Przedsiębiorstwo zaczynało swoją działalność w 1990 roku od produkcji kompletnego okablowania wszystkich typów samochodów Star, potem prowadzona była kontynuacja współpracy po przekształceniach w Man Star Truck & Buses (montaż wiązek samochodowych).

Obecnie Starpol jest kwalifikowanym dostawcą firm Whirlpool we Wrocławiu, Indesit w Łodzi (wiązki kablowe do sprzętu gospodarstwa domowego, takiego jak: pralki, lodówki, kuchenki itp.) oraz Automotive Lighting w Sosnowcu (wiązki samochodowe), a także Case New Holland w Płocku (wiązki do kombajnów rolniczych). Rozwija się również współpraca z firmą Lumen Europe (akcesoria samochodowe). Rozbudowując sieć odbiorców Starpol systematycznie zwiększa zatrudnienie, które obecnie wynosi około 300 pracowników.

Wysoka jakość produkcji jest doceniana przez odbiorców, czego dowodem jest wieloletnia współpraca. Od 2000 roku Starpol posiadała certyfikat zapewnienia jakości wg normy ISO 9002 wydany przez PCBC/IQNET, spełniając tym samym rosnące oczekiwania rynku.

Obecnie posiadany certyfikat według normy DIN EN ISO 9001:2008 jest rozszerzony o DIN EN ISO 14001:2009 (System zarządzania środowiskowego). Przygotowujemy się również do certyfikacji ISO TS 16949 (branża samochodowa) oraz EN 15085 dotyczącej spawalnictwa kolejowego.

Wiązki wykonywane są na podstawie dokumentacji odbiorcy, montowane między innymi z elementów Tyco, Seno, Molex, Cet Electric, Lear, Stocko, Deutsch, FCI, z którymi od lat budowane są relacje handlowe. Pozwalają one uzyskać wysoką jakość przy relatywnie niskich cenach.

Firma systematycznie unowocześnia park maszynowy. Podstawowe operacje wykonywane są na sprzęcie firmy Komax ze Szwajcarii i Kodera z Japonii - najnowszej generacji (sterowanym numerycznie, zapewniającym stałą kontrolę procesów).

Wyodrębnioną jednostką firmy STARPOL jest zakład produkcji metalowej, wyposażony w laser firmy MAZAK, tokarkę numeryczną AVIA Turn 50 oraz frezarkę CNC AVIA BMC 2000, prasę AMADA o nacisku 200T, ploter CNC KIMLA 5D, spawalnię MIG/MAG oraz TIG, urządzenia do gięcia rur, obrabiarki skrawające, a także ślusarnię i narzędziownię pozwalającą na samodzielne wykonywanie niezbędnego oprzyrządowania produkcyjnego i jego regenerację. Jesteśmy w stanie wykonywać wyspecjalizowane usługi w zakresie produkcji różnych narzędzi i konstrukcji metalowych.

Artykuł ukazał się w
Październik 2015
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów