Oferta Microdis Electronics dla producentów wiązek kablowych

Oferta Microdis Electronics dla producentów wiązek kablowych
Pobierz PDF Download icon
Grupa Microdis Electronics, działająca od ponad 25 lat na rynkach Europy Środkowo - Wschodniej, ma w swoim elektromechanicznym portfolio kompletną ofertę dla producentów wiązek. Poza oferowanymi od początku istnienia firmy złączami japońskiej firmy JST czy następnie wprowadzonymi do oferty złączami Lear (dawne GHW) dla rynku automotive i AGD, niezwykle precyzyjnymi i trwałymi złączami Fischer Connectors, terminal block-ami Metz czy CamdenBoss, złączami D-sub Fisher Elektronik, w ofercie Microdis znajdują się również specjalistyczne narzędzia ręczne Wezag służące do zaciskania i obróbki przewodów, aplikatory i prasy półautomatyczne Mecal wraz z oprzyrządowaniem, prasy pneumatyczne i hydrauliczna do dużych przekrojów firmy WDT oraz cała gama przewodów zgodnych ze standardami UL/cUL/ CSA/HAR/VDE i customizowanych firmy Medikabel. W artykule prezentujemy krótką charakterystykę poszczególnych linii i ich mocne strony na rynku producentów wiązek.

Medikabel GmbH

Firma Medikabel jest cenionym i rozpoznawalnym na naszym rynku dostawcą przewodów, szczególnie w zakresie przewodów certyfikowanych przez Medikabel w standardach UL, jak 1015, 1007/1569, 1571 dostępnych w szerokiej gamie przekrojów AWG i kolorów z magazynu.

Na szczególną uwagę zasługują wprowadzone i certyfikowane przez Medikabel przewody jednocześnie spełniające kilka norm, mianowane znakiem Xtra. Pozwala to producentom wiązek na zmniejszenie stanów magazynowych oraz na elastyczność w eksporcie gotowych urządzeń czy to na rynek amerykański (wymagania UL), czy europejski (standardy EN/VDE). Na ofertę Medikabel GmBH składają się w tym momencie trzy rodzaje przewodów z rodziny Xtra:

Xtra Basic. Wykonany z przewodu miedzianego, cynowanego, w specjalnej izolacji PVC, przeznaczony do zastosowań w szafach automatyki przemysłowej, okablowania urządzeń i maszyn z przeznaczeniem na eksport. Spełnia normy: UL 1015, CSA (600 V, do 105°C), HAR (H05...H07 V2-K), MTW (600 V, do 90°C).

Xtra Eco. Wykonany z czystej miedzi i bezhalogenowej izolacji polimerowej z przeznaczeniem do okablowania urządzeń pracujących w suchym środowisku, jak: szafy, kanały kablowe i inne systemy zamknięte. Rekomendowany tam, gdzie ważna jest ochrona ludzi lub mienia przed powstającymi podczas pożaru niebezpiecznymi gazami. Spełnia normy UL 3578 oraz cUL (600 V, do 105°C), HAR/VDE (H05...H07 Z-K).

Xtra Heat. Wykonany z przewodu miedzianego, cynowanego w izolacji silikonowej, bezhalogenowej, odpornej na wysoką temperaturę, z przeznaczeniem do urządzeń AGD, w których występuje podwyższona temperatura oraz do okablowania zewnętrznego maszyn, oświetlenia i urządzeń grzewczych. Spełnia normy UL 3672 oraz cUL (300 V, do 150°C), VDE (300 V, do 180°C).

Wezag

Firma niemiecka, jeden z wiodących na świecie producentów narzędzi ręcznych, zarówno uniwersalnych jak i przeznaczonych do konkretnych złączy. Firma specjalizuje się zwłaszcza w:

  • Technologii zaciskania - nie tylko końcówek standardowych, ale również wykonuje narzędzia dla określonych typów złączy. Produkuje profesjonalne narzędzia ze szczękami poruszanymi radialnie (seria CK) lub liniowo (seria CS) z zastosowaniem dla różnych aplikacji, również w zestawach dla serwisów specjalizowanych.
  • Technologii cięcia (np. narzędzia ręczne do cięcia kabli o przekroju do 400 mm²).
  • Narzędziach do usuwania izolacji.
  • Narzędziach ekstrakcyjnych przeznaczonych dla złączy lub kontaktów danego typu (dla serwisów).

WDT

Należący do grupy Wezag szwajcarski producent pras pneumatycznych i hydraulicznych służących do zaciskania końcówek kablowych od małych do bardzo dużych przekrojów, sięgających 400 mm² (siła nacisku do 150 kN). Prasy WDT - w zależności od typu - mogą współpracować z głowicami firmy Wezag z serii CSV-10 lub szczękami przeznaczonymi do narzędzi serii CS/CK, co stanowi świetne uzupełnienie oferty i wypełnia lukę pomiędzy narzędziami ręcznymi a półautomatycznymi.

Mecal

Bardzo ceniony i znany nie tylko w Europie, ale także na świecie włoski producent pras mechanicznych oraz aplikatorów przeznaczonych do pracy z automatami crimpującymi, do zastosowań w wysokonakładowej produkcji dla przemysłu motoryzacyjnego, AGD i elektronicznego.

O ile produkowane prasy są prasami uniwersalnymi, obsługującymi aplikatory innych producentów, których skok=40 mm (stroke), a wysokość mechanizmu crimpującego= 135,8 mm, to produkowane przez firmę Mecal aplikatory są wykonywane na zamówienie klienta z określoną charakterystyką i profilem kontaktu oraz parametrami zaciskania.

Fischer Connectors

Szwajcarska firma przodująca w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji złączy cylindrycznych o bardzo dobrej jakości. Cenione ze względu na niezawodność oraz precyzję wykonania produkty Fischer Connectors stosowane są w wielu obszarach, zwłaszcza takich jak: medycyna, przemysł, przyrządy pomiarowe, profesjonalny sprzęt telewizyjny, telekomunikacja czy aplikacje wojskowe.

Dzięki ukierunkowaniu na innowacyjność oraz elastyczność zastosowań Fischer Connectors jest w stanie dostarczać rozwiązania dla każdej aplikacji. Od ponad 50 lat firma nieprzerwanie pracuje nad rozwojem swoich produktów. Na dzień dzisiejszy oferta obejmuje około 20 tys. złączy i akcesoriów.

Cechą charakterystyczną złączy Fischer Connectors jest opatentowany system zatrzaskowy push-pull, zintegrowany z obudową złącza, zapewniający niezawodne połączenie wtyku z gniazdem.

Najnowszym produktem Fischer Connectors są złącza wykonane z najwyższej klasy stali nierdzewnej mogące pracować w środowisku radioaktywnym, do zastosowania głównie w przemyśle energetycznym, ale również w niektórych wyspecjalizowanych aplikacjach medycznych.

Specjalnością Fischer Connectors są też gotowe wiązki bazujące na złączach cylindrycznych. Oferta obejmuje przygotowanie wiązek elektrycznych i światłowodowych, wykonanych z zachowaniem najwyższych standardów związanych z klasą szczelności, odpornością na warunki środowiskowe, wibracje itp.

Metz Connect

Producent najwyższej jakości złączy typu terminal block - sprężynowych (lutowanych i wciskanych), śrubowych (lutowanych i wciskanych), IDC (lutowanych), Portfolio zawiera również szeroką gamę złącz oraz przewodów do sieci Ethernet (RJ45, M12) przeznaczonych do trudnych warunków pracy, np. w automatyce przemysłowej.

Artykuł ukazał się w
Październik 2015
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów