Oferta Microdis Electronics dla producentów wiązek kablowych

Oferta Microdis Electronics dla producentów wiązek kablowych
Pobierz PDF Download icon
Grupa Microdis Electronics, działająca od ponad 25 lat na rynkach Europy Środkowo - Wschodniej, ma w swoim elektromechanicznym portfolio kompletną ofertę dla producentów wiązek. Poza oferowanymi od początku istnienia firmy złączami japońskiej firmy JST czy następnie wprowadzonymi do oferty złączami Lear (dawne GHW) dla rynku automotive i AGD, niezwykle precyzyjnymi i trwałymi złączami Fischer Connectors, terminal block-ami Metz czy CamdenBoss, złączami D-sub Fisher Elektronik, w ofercie Microdis znajdują się również specjalistyczne narzędzia ręczne Wezag służące do zaciskania i obróbki przewodów, aplikatory i prasy półautomatyczne Mecal wraz z oprzyrządowaniem, prasy pneumatyczne i hydrauliczna do dużych przekrojów firmy WDT oraz cała gama przewodów zgodnych ze standardami UL/cUL/ CSA/HAR/VDE i customizowanych firmy Medikabel. W artykule prezentujemy krótką charakterystykę poszczególnych linii i ich mocne strony na rynku producentów wiązek.

Medikabel GmbH

Firma Medikabel jest cenionym i rozpoznawalnym na naszym rynku dostawcą przewodów, szczególnie w zakresie przewodów certyfikowanych przez Medikabel w standardach UL, jak 1015, 1007/1569, 1571 dostępnych w szerokiej gamie przekrojów AWG i kolorów z magazynu.

Na szczególną uwagę zasługują wprowadzone i certyfikowane przez Medikabel przewody jednocześnie spełniające kilka norm, mianowane znakiem Xtra. Pozwala to producentom wiązek na zmniejszenie stanów magazynowych oraz na elastyczność w eksporcie gotowych urządzeń czy to na rynek amerykański (wymagania UL), czy europejski (standardy EN/VDE). Na ofertę Medikabel GmBH składają się w tym momencie trzy rodzaje przewodów z rodziny Xtra:

Xtra Basic. Wykonany z przewodu miedzianego, cynowanego, w specjalnej izolacji PVC, przeznaczony do zastosowań w szafach automatyki przemysłowej, okablowania urządzeń i maszyn z przeznaczeniem na eksport. Spełnia normy: UL 1015, CSA (600 V, do 105°C), HAR (H05...H07 V2-K), MTW (600 V, do 90°C).

Xtra Eco. Wykonany z czystej miedzi i bezhalogenowej izolacji polimerowej z przeznaczeniem do okablowania urządzeń pracujących w suchym środowisku, jak: szafy, kanały kablowe i inne systemy zamknięte. Rekomendowany tam, gdzie ważna jest ochrona ludzi lub mienia przed powstającymi podczas pożaru niebezpiecznymi gazami. Spełnia normy UL 3578 oraz cUL (600 V, do 105°C), HAR/VDE (H05...H07 Z-K).

Xtra Heat. Wykonany z przewodu miedzianego, cynowanego w izolacji silikonowej, bezhalogenowej, odpornej na wysoką temperaturę, z przeznaczeniem do urządzeń AGD, w których występuje podwyższona temperatura oraz do okablowania zewnętrznego maszyn, oświetlenia i urządzeń grzewczych. Spełnia normy UL 3672 oraz cUL (300 V, do 150°C), VDE (300 V, do 180°C).

Wezag

Firma niemiecka, jeden z wiodących na świecie producentów narzędzi ręcznych, zarówno uniwersalnych jak i przeznaczonych do konkretnych złączy. Firma specjalizuje się zwłaszcza w:

  • Technologii zaciskania - nie tylko końcówek standardowych, ale również wykonuje narzędzia dla określonych typów złączy. Produkuje profesjonalne narzędzia ze szczękami poruszanymi radialnie (seria CK) lub liniowo (seria CS) z zastosowaniem dla różnych aplikacji, również w zestawach dla serwisów specjalizowanych.
  • Technologii cięcia (np. narzędzia ręczne do cięcia kabli o przekroju do 400 mm²).
  • Narzędziach do usuwania izolacji.
  • Narzędziach ekstrakcyjnych przeznaczonych dla złączy lub kontaktów danego typu (dla serwisów).

WDT

Należący do grupy Wezag szwajcarski producent pras pneumatycznych i hydraulicznych służących do zaciskania końcówek kablowych od małych do bardzo dużych przekrojów, sięgających 400 mm² (siła nacisku do 150 kN). Prasy WDT - w zależności od typu - mogą współpracować z głowicami firmy Wezag z serii CSV-10 lub szczękami przeznaczonymi do narzędzi serii CS/CK, co stanowi świetne uzupełnienie oferty i wypełnia lukę pomiędzy narzędziami ręcznymi a półautomatycznymi.

Mecal

Bardzo ceniony i znany nie tylko w Europie, ale także na świecie włoski producent pras mechanicznych oraz aplikatorów przeznaczonych do pracy z automatami crimpującymi, do zastosowań w wysokonakładowej produkcji dla przemysłu motoryzacyjnego, AGD i elektronicznego.

O ile produkowane prasy są prasami uniwersalnymi, obsługującymi aplikatory innych producentów, których skok=40 mm (stroke), a wysokość mechanizmu crimpującego= 135,8 mm, to produkowane przez firmę Mecal aplikatory są wykonywane na zamówienie klienta z określoną charakterystyką i profilem kontaktu oraz parametrami zaciskania.

Fischer Connectors

Szwajcarska firma przodująca w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji złączy cylindrycznych o bardzo dobrej jakości. Cenione ze względu na niezawodność oraz precyzję wykonania produkty Fischer Connectors stosowane są w wielu obszarach, zwłaszcza takich jak: medycyna, przemysł, przyrządy pomiarowe, profesjonalny sprzęt telewizyjny, telekomunikacja czy aplikacje wojskowe.

Dzięki ukierunkowaniu na innowacyjność oraz elastyczność zastosowań Fischer Connectors jest w stanie dostarczać rozwiązania dla każdej aplikacji. Od ponad 50 lat firma nieprzerwanie pracuje nad rozwojem swoich produktów. Na dzień dzisiejszy oferta obejmuje około 20 tys. złączy i akcesoriów.

Cechą charakterystyczną złączy Fischer Connectors jest opatentowany system zatrzaskowy push-pull, zintegrowany z obudową złącza, zapewniający niezawodne połączenie wtyku z gniazdem.

Najnowszym produktem Fischer Connectors są złącza wykonane z najwyższej klasy stali nierdzewnej mogące pracować w środowisku radioaktywnym, do zastosowania głównie w przemyśle energetycznym, ale również w niektórych wyspecjalizowanych aplikacjach medycznych.

Specjalnością Fischer Connectors są też gotowe wiązki bazujące na złączach cylindrycznych. Oferta obejmuje przygotowanie wiązek elektrycznych i światłowodowych, wykonanych z zachowaniem najwyższych standardów związanych z klasą szczelności, odpornością na warunki środowiskowe, wibracje itp.

Metz Connect

Producent najwyższej jakości złączy typu terminal block - sprężynowych (lutowanych i wciskanych), śrubowych (lutowanych i wciskanych), IDC (lutowanych), Portfolio zawiera również szeroką gamę złącz oraz przewodów do sieci Ethernet (RJ45, M12) przeznaczonych do trudnych warunków pracy, np. w automatyce przemysłowej.

Artykuł ukazał się w
Październik 2015
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów