Contrans TI - Nowości w ofercie

Contrans TI - Nowości w ofercie
Pobierz PDF Download icon
Contrans TI zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr 80 w hali A, gdzie można zobaczyć PowerCube - inne wcielenie listwy zasilającej i maszyny do nawijania transformatorów

O doprowadzeniu zasilania inaczej

Plątanina kabli pod biurkiem to codzienna rzeczywistość. Ustawicznie przyrasta a listwa zasilająca nie jest piękna i nie przystaje do czasów, w których estetyka idzie w zawody z funkcjonalnością. Zauważyli to projektanci holenderskiej firmy Allocacoc bv. i postawili sobie zadanie wymyślenia na nowo listwy zasilającej. Kiedy już to zrobili, zajęli się dodawaniem nowych funkcji.

Podstawowy produkt firmy Allocacoc z serii Power Cube nazywa się Power Cube Standard i jest swego rodzaju rozgałęźnikiem o nietypowym, sześciennym kształcie. Pięć ścianek kostki zajmują gniazda, na szóstej ściance znajduje się wtyczka. Model Power Cube Extended, w którym wtyczkę zastępuje stały przewód, to funkcjonalny odpowiednik listwy zasilającej.

Wyposażony jest w uchwyt dokujący, mocowany przy pomocy wkrętów lub samoprzylepnie. Z kolei modele Power Cube ReWirable można dowolnie konfigurować. Wtyczkę zastępuje tu standardowe (takie, jak w komputerach PC) gniazdo z bezpiecznikiem. Można do niego podłączyć przewód lub jeden z kilku adapterów do różnych standardów gniazd elektrycznych, co czyni z Power Cube ReWirable uniwersalny adapter podróżny.

Wszystkie podstawowe modele PowerCube dostępne są w wersji z wbudowaną 2-wyjściową ładowarką USB o wydajności 2A.

PowerCube Remote to model wyposażony we włącznik ze zdalnym sterowaniem o obciążalności 16 A. Bezprzewodowy sterownik PowerRemote korzysta z energii kinetycznej i nie potrzebuje baterii. Może sterować wieloma kostkami PowerCube jednocześnie. I odwrotnie - wiele sterowników PowerRemote może być przypisane do jednego włącznika.

Firma pracuje nad kolejnymi innowacjami. W przygotowaniu jest głośnik z interfejsem Bluetooth i monitor zużycia energii.

Maszyny do nawijania i prasy

Zapraszamy do zapoznania się z maszynami ukraińskiej firmy Eltech. Firma TzDV Eltech zajmuje się produkcją automatycznych maszyn do nawijania uzwojeń oraz pras elektrycznych.

Programowalna nawijarka liniowa SUN-1.8M służy do nawijania otwartych uzwojeń cewek i transformatorów. Wyposażona jest w hamulec elektromagnetyczny i niezależny napęd mechanizmu prowadnika. Może być sterowana ręcznie lub jednym z 999 zapisanych w pamięci programów. Pracę ułatwia interfejs użytkownika z klawiaturą i wyświetlaczem oraz port RS-232 a dołączone oprogramowanie PC wspomaga projektowanie programów i diagnostykę urządzenia.

Prasa elektryczna PK-1.8M to kompaktowa stołowa prasa służąca do zaciskania złącz, nitowania oraz gięcia i tłoczenia detali z taśmy. Maszyna zasilana jest wyłącznie elektrycznie, prądem jednofazowym, i dysponuje naciskiem 15 (30) kN. Skok roboczy wynosi 30mm, a wydajność do 12 tys. operacji na godzinę. Konstrukcja umożliwia szybką wymianę tłoczników.

Więcej informacji o maszynach z oferty Eltech znajdą Państwo w serwisie www.eltech.com.ua.

Artykuł ukazał się w
Wrzesień 2015
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów