LC Elektronik nadaje kształt elektronice

LC Elektronik nadaje kształt elektronice
Pobierz PDF Download icon
Istotnym elementem elektroniki frontowej jest interfejs operatora, którego częścią jest klawiatura lub panel dotykowy. Firma LC Elektronik od prawie 30 lat specjalizuje się w opracowywaniu i wytwarzaniu podzespołów dla producentów urządzeń elektronicznych. W ich skład wchodzą między innymi klawiatury wykonywane w różnych technologiach, obudowy, płyty czołowe i cała gama usług dodatkowych tworzących wartość dodaną istotną dla klienta.

Do każdego projektu firma LC Elektronik podchodzi indywidualnie, bazując na wieloletnim doświadczeniu, oferowanych technologiach i umiejętnościach zespołu. Każdy projekt stanowi wyzwanie w wielu wymiarach: wzorniczym, technicznym i biznesowym, a właściwie zbudowana synergia tak wielu różnych elementów ma istotny wkład w rynkowe powodzenie wyrobu finalnego.

LC Elektronik oferuje rozwiązania dopasowane do wielowymiarowych potrzeb klientów. Z naszego doświadczenia wiemy, że najlepsze rezultaty współpracy są osiągane wtedy, gdy rozpoczynamy ją na początku prac projektowych. Owocuje to najbardziej optymalnymi i efektywnymi rozwiązaniami.

Klawiatury, które produkuje LC Elektronik z zastosowaniem różnych technologii charakteryzują się między innymi:

Różną ergonomią i wrażeniami obsługi odnoszonymi przez operatora. Klawiatura silikonowa może być w znacznie większym stopniu realizowana jako wyrób trójwymiarowy, natomiast klawiatura foliowa - nawet przy zastosowaniu tłoczenia - bardziej w przestrzeni dwuwymiarowej, płaskiej.

Odmienną odpornością na czynniki środowiskowe i ścieranie. Klawiatura foliowa wykonana na bazie poliestrowej folii graficznej zadrukowanej od wewnętrznej strony folii jest odporna na oddziaływanie wielu chemikaliów i detergentów, natomiast klawiatura silikonowa wymaga wykonania dodatkowych powłok zabezpieczających.

Zróżnicowanymi kosztami uruchomienia produkcji i cenami jednostkowymi, zwłaszcza w zależności od wielkości nakładów produkcyjnych. Różnym czasem do uruchomienia produkcji.

Wymienione czynniki wpływają istotnie na kształt projektu i jego powodzenie. Często przy niewielkich nakładach pracy koncepcyjnej na początku projektu można przewidzieć zamianę technologii produkcji klawiatury na różnych etapach życia produktu przy bardzo ograniczonym wpływie na elektronikę i obudowę urządzenia.

Wyświetlacz ze zintegrowanym panelem dotykowym staje się coraz częstszym substytutem tradycyjnej klawiatury i producenci urządzeń coraz chętniej sięgają po takie rozwiązanie. LC Elektronik rozwija technologie umożliwiające realizację konstrukcji integrujących "klawiatury nowego typu" z klawiaturami membranowymi, silikonowymi, płytami nośnymi poprzez właściwy montaż mechaniczny i klejenie optyczne paneli dotykowych do folii, płyt szklanych i tworzywa.

Leszek Czabak
LC Elektronik
www.lcel.com.pl

Artykuł ukazał się w
Lipiec 2015
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów