Nowości w ofercie Contrans TI

Nowości w ofercie Contrans TI
Pobierz PDF Download icon

Contrans TI zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska XX w hali AA, na którym będzie można zobaczyć - m.in. PowerCube - inne wcielenie listwy zasilającej oraz maszyny do nawijania transformatorów

O doprowadzeniu zasilania nieco inaczej

Plątanina kabli pod biurkiem to codzienna rzeczywistość. Nie wygląda pięknie, ustawicznie przyrasta mimo zabiegów pielęgnacyjnych a listwa zasilająca, na której plątanina pasożytuje, nie jest ani estetyczna, ani funkcjonalna. Problem banalny, ale by mu zaradzić trzeba przemyśleć rzecz na nowo i wymyślić, co już wymyślone, jeszcze raz.

Zajęli się tym projektanci holenderskiej firmy Allocacoc bv, którzy postawili sobie zadanie wymyślenia na nowo listwy zasilającej. Kiedy już to zrobili, zajęli się dodawaniem nowych funkcji.

Podstawowy produkt firmy Allocacoc z serii Power Cube nazywa się Power Cube Standard i jest swego rodzaju rozgałęźnikiem o nietypowym, sześciennym kształcie. Pięć ścianek kostki zajmują gniazda, na szóstej ściance znajduje się wtyczka.

W Power Cube Extended na szóstej ściance znajdziemy na stałe połączony przewód, który czyni z tego modelu funkcjonalny odpowiednik listwy zasilającej o jakże innej formie. Modele PowerCube Extended wyposażone są w uchwyt dokujący, mocowany do płaskiej powierzchni za pomocą wkrętów lub przyklejany.

Na serię Power Cube ReWirable składają się modele, które można konfigurować. Jedną ze ścianek zajmuje standardowe (takie, jak w komputerach PC) gniazdo z bezpiecznikiem. Można do niego podłączyć przewód lub akcesoryjny adapter do jednego z siedmiu funkcjonujących na świecie standardów gniazd elektrycznych, czyniąc z Power Cube ReWirable uniwersalny adapter podróżny. Wszystkie moduły można również łączyć ze sobą, by zwiększyć liczbę dostępnych gniazd.

O ile podstawowe cechy Power Cube nie wydają się rewolucyjne, to lista opcji pozwala zauważyć, że produkt jest dopracowany i unikatowy.

Wszystkie podstawowe modele PowerCube dostępne są w wersji z wbudowaną 2-wyjściową ładowarką USB o wydajności 2 A. PowerCube Remote to wersja PowerCube Extended wyposażona we włącznik o obciążalności 16 A ze zdalnym sterowaniem. Co ciekawe, bezprzewodowy sterownik PowerRemote nie wymaga zasilania bateryjnego, wykorzystuje do tego energię kinetyczną. Można go skonfigurować, aby sterował wieloma kostkami PowerCube. I odwrotnie - wiele sterowników PowerRemote może być przypisane do jednego włącznika.

Allocacoc oferuje również dodatki do serii PowerCube. Są to m.in. zestawy wspomnianych wcześniej adapterów do różnych, występujących na świecie, typów gniazd oraz dodatkowe adaptery dokujące. Do modeli wyposażonych w ładowarkę producent proponuje akcesoryjny przewód z wtyczkami microUSB, miniUSB i Apple Lightning. Ofertę uzupełnia PowerCube Extension - przedłużacz o tyle nietypowy, że posiadający wyłącznik wbudowany w gniazdo oraz PowerBar - kompaktowa listwa zasilająca z gniazdami typu N (do płaskiej wtyczki).

Allocacoc pracuje nad kolejnymi innowacjami. Można spodziewać się produktów PowerCube wyposażonych w standardowe interfejsy bezprzewodowe (Wi-Fi i Bluetooth) oraz sterowanych i monitorowanych ze smartfona.

Maszyny do nawijania i prasy z Ukrainy

Zapraszamy do zapoznania się z nowością, jaką są maszyny ukraińskiej firmy Eltech. Firma TzDV Eltech zajmuje się produkcją automatycznych maszyn do nawijania uzwojeń oraz pras elektrycznych.

Programowalna nawijarka liniowa SUN-1.8M służy do nawijania otwartych uzwojeń cewek i transformatorów. Wyposażona jest w hamulec elektromagnetyczny i niezależny napęd mechanizmu prowadnika. Może być sterowana ręcznie lub jednym z 999 zapisanych w pamięci programów. Maszyna posiada interfejs użytkownika z klawiaturą i wyświetlaczem oraz port RS-232 a dołączone oprogramowanie PC wspomaga projektowanie programów i diagnostykę urządzenia.

Prasa elektryczna PK-1.8M to kompaktowa stołowa prasa służąca do zaciskania konektorów, nitowania oraz gięcia i tłoczenia niewielkich detali z taśmy. Maszyna jest zasilana wyłącznie elektrycznie, prądem jednofazowym i dysponuje naciskiem 15(30) kN. Skok roboczy wynosi 30 mm, a wydajność do 12 tys. operacji na godzinę. Konstrukcja umożliwia szybką wymianę tłoczników.

Więcej informacji o tych i innych maszynach z oferty Eltech znajdą Państwo w serwisie www.eltech.com.ua.

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
marzec 2015
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów