Niskoszumowy, 16-bitowy przetwornik A/C 210 MSps

Niskoszumowy, 16-bitowy przetwornik A/C 210 MSps
Firma Linear Technology powiększyła ofertę przetworników A/C nowy model LTC2107 zaprojektowany do zastosowań w systemach pomiarowych i komunikacyjnych.

Jest to przetwornik 16-bitowy o maksymalnej szybkości próbkowania 210 MSps, wyróżniający się dużym współczynnikiem SNR wynoszącym 80 dB (o 4 dB więcej od układów konkurencyjnych) i współczynnikiem SFDR na poziomie 98 dB.

Wyjątkowo mały błąd jitteru, równy 45 fs rms umożliwia bezpośrednie próbkowanie sygnałów w zakresie częstotliwości do 500 MHz przy zachowaniu bardzo dobrych właściwości szumowych. Sygnał wyjściowy układu może być wyprowadzany w formacie CMOS dla szybkości próbkowania poniżej 100 MSps lub w formacie DDR LVDS ułatwiającym realizację interfejsu z układami FPGA.

LTC2107 zawiera wbudowany wzmacniacz programowalny pozwalający na wybór dwóch zakresów napięcia wejściowego: 1,6 Vpp lub 2,4 Vpp, co zapewnia użytkownikowi możliwość wyboru między małymi zniekształceniami i małym poziomem szumów. Opcjonalnie może być wyposażony w układ generacji ditheru, pozwalający uzyskać współczynnik SFDR przekraczający 100 dBFS dla małych sygnałów wejściowych. Z kolei opcjonalny randomizer na wyjściu redukuje poziom niepożądanych tonów wprowadzanych przez sprzężenie cyfrowe.

LTC2107 jest produkowany w obudowie QFN-48. Pobiera jedynie 1,3 W mocy, dzięki czemu nie wymaga dołączania radiatora. Jest oferowany w wersjach na komercyjny i przemysłowy zakres temperatur.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów