Programowalny przełącznik Halla dla motoryzacji

Programowalny przełącznik Halla dla motoryzacji
Firma Micronas wprowadza do sprzedaży programowalny przełącznik Halla HAL 1002 o dopuszczalnym zakresie temperatury pracy do +150°C, przeznaczony do zastosowań w elektronice samochodowej i przemysłowej.

Uzyskał on w tym zakresie kwalifikację AEC Q-100. Może być stosowany wszędzie tam, gdzie precyzyjne ustawienie punktu przełączania ma kluczowe znaczenie ze względów bezpieczeństwa, np. w samochodowych układach regulacji nachylenia świateł i wykrywania położenia pedału gazu.

Na tle innych czujników, HAL 1002 wyróżnia się możliwością niezależnego programowania poziomów progowych Bon i Boff w szerokim zakresie wynoszącym ±150 mT w bardzo małych krokach <0,5%. Maksymalna precyzja wynosi już od 0,1%.

HAL 1002 programowany po zamontowaniu w systemie ma wiele zalet w porównaniu z czujnikami programowanych fabrycznie. Umożliwia skorygowanie tolerancji mechanicznych upraszczając proces produkcyjny oraz redukując koszty logistyki, kwalifikacji i produkcji dzięki możliwości zastosowania elementu jednego typu w wielu różnych aplikacjach.

Jego parametry pracy, czyli poziomy progowe Bon/Boff, typ sensora (unipolarny lub latch), typ wyjścia (proste lub zanegowane), czułość na biegun N lub S oraz współczynniki temperaturowe są przechowywane w wewnętrznej pamięci nieulotnej, pozwalając na przystosowanie układu do współpracy z różnymi rodzajami materiałów magnetycznych.

Programowanie parametrów może być powtarzane dowolną liczbę cykli, aż do ustawienia bitu blokującego zapis. Jest prowadzone przez modulację napięcia na linii zasilania, co eliminuje dodatkowe wyprowadzenie układu. Dodatkowym atutem HAL 1002 jest zabezpieczenie ESD do 8 kV.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich październik 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów