Programowana przetwornica DC/DC 6 A

Programowana przetwornica DC/DC 6 A
Intersil powiększa ofertę przetwornic DC/DC o zaawansowany, a równocześnie łatwy w implementacji układ ZL2102 umożliwiający cyfrowe programowanie parametrów pracy za pośrednictwem wyprowadzeń konfiguracyjnych i interfejsu SMBus.

Jest to przetwornica z własnymi tranzystorami MOSFET, wymagająca podłączenia tylko kilku pasywnych elementów współpracujących. Została zaprojektowana do zasilania głównie mikroprocesorów, pamięci i układów FPGA/ASIC. Pracuje w zakresie napięć wejściowych od 4,5 do 14 V. Wytwarza napięcia wyjściowe z zakresu od 0,54 do 5,5 V, zapewniając wydajność prądową 6 A i sprawność sięgającą 90%. Zawiera pętlą automatycznej kompensacji pętli zapewniającą szybką odpowiedź impulsową.

W większości aplikacji układ może być skonfigurowany sprzętowo za pomocą specjalnych linii I/O. Pozwalają one programować m.in. napięcie wyjściowe, częstotliwość taktowania, próg zadziałania zabezpieczenia podnapięciowego (UVLO), parametry układu miękkiego startu, adres na szynie SMBus itp.

Bardziej zaawansowana konfiguracja może być przeprowadzona za pomocą ponad 70 dostępnych poleceń SMBus. Producent dostarcza do tego celu graficzny interfejs konfiguracyjny Power Nawigator. Napięcia i prądy wyjściowe układu są skalibrowane fabrycznie. ZL2102 jest produkowany w obudowie QFN-36.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów