Wyróżnia się wbudowanym cyfrowym interfejsem szeregowym I²C/PMBus, za pomocą którego jest możliwe konfigurowanie i nadzorowanie pracy systemu zasilającego. Możliwość zdalnego nadzoru i cyfrowej zmiany parametrów systemu pozwala skrócić czas wprowadzania produktów na rynek i wyeliminować konieczność wprowadzania modyfikacji sprzętowych w różnych wariantach produktu końcowego.
Wbudowany interfejs umożliwia monitorowanie i zapis następujących danych:
- dane odczytywane:
- temperatura, napięcia wejściowe i wyjściowe, prądy wejściowe i wyjściowe;
- wartości szczytowe, sygnały błędów i ostrzeżeń;
- zarejestrowany raport błędów.
- dane zapisywane:
- napięcie wyjściowe, sekwencja załączania wyjść, slew-rate;
- parametry układu miękkiego startu;
- parametry zabezpieczenia nadnapięciowego, podnapięciowego i termicznego;
- parametry graniczne dla układu sygnalizacji błędów i ostrzeżeń, częstotliwość pracy.
LTM4676 może pracować w konfiguracji z podwójnym wyjściem lub w konfiguracji jednokanałowej o maksymalnym prądzie wyjściowym 26 A. Co więcej, istnieje możliwość łączenia równoległego do 4 układów, pozwalając osiągnąć prąd wyjściowy do 100 A. Dokładność pomiaru prądu wyjściowego wynosi ±2,5%, a dokładność stabilizacji napięć wyjściowych ±1% w całym dopuszczalnym zakresie temperatur pracy. Do pomiaru parametrów systemowych wykorzystywany jest 16-bitowy przetwornik A/C delta-sigma.
Struktura LTM4676 obejmuje dwie przetwornice DC-DC, system akwizycji danych, pamięć EEPROM, wysokoprądowe tranzystory MOSFET, cewki i niezbędne podzespoły pasywne. Całość zamknięto w obudowie BGA o wymiarach 16 mm×16 mm×5 mm. Do projektowania systemów zasilających na bazie LTM4676 producent dostarcza darmowy graficzny interfejs użytkownika LTpowerPlay, konwerter USB-to-PMBus i zestawy demonstracyjne.
Dopuszczalny zakres temperatury pracy LTM4676 rozciąga się od -40 do +125°C. Ceny hurtowe zaczynają się od 33,55 USD przy zamówieniach 1000 sztuk.