Wysokiej klasy sterownik samochodowych ładowarek USB

Wysokiej klasy sterownik samochodowych ładowarek USB
MAX16984 to wysokiej klasy sterownik do samochodowych ładowarek USB realizujący funkcje wymagające wcześniej zastosowania 3 oddzielnych układów scalonych: 2,5-amperowej przetwornicy DC-DC, emulatora USB BC1.2 i przełącznika zabezpieczającego USB.

Uzyskał kwalifikację AEC-Q100. Zawiera układ dynamicznej kompensacji spadku napięcia, pozwalający wyeliminować efekt rezystancji długich (nawet do 3 m) kabli USB. Może być wbudowany w dowolne urządzenie przenośne, umożliwiając jego szybkie i bezpieczne naładowanie prądem o natężeniu sięgającym nawet 2,5 A.

Wbudowany emulator ładowania, zgodny ze specyfikacją USB Battery Charging v1.2 przeprowadza procedurę handshake między urządzeniami PD i host, pozwalającą określić maksymalny dopuszczalny dla danego urządzenia prąd ładowania.

Zintegrowane diody ESD zapewniają ochronę przed wyładowaniami do ±15 kV przenoszonymi przez powietrze i do ±8 kV przenoszonymi przez kontakt. MAX16984 może pracować z częstotliwością taktowania programowaną w szerokim zakresie od 220 kHz do 2,2 MHz, umożliwiając optymalizację sprawności, wyjściowego napięcia zaburzeń i wymaganej powierzchni płytki PCB. Jest zamykany w 28-wyjściowych obudowach TQFN i QFND. Pracuje w "samochodowym" zakresie temperatur otoczenia od -40 do +125°C.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów