Sterownik diod LED dużej jasności z modulacją Spread Spectrum

Sterownik diod LED dużej jasności z modulacją Spread Spectrum
LT3795 to konwerter DC-DC mogący pracować w trybach regulacji prądu i napięcia wyjściowego, zapewniający dokładność ?3% i ?2%.

Może być stosowany w charakterze sterownika diod LED dużej jasności. Został wyposażony w funkcję modulacji Spread Spectrum obniżającą poziom generowanych zaburzeń elektromagnetycznych.

LT3795 jest konwerterem mogącym pracować w topologiach boost, buck, buck-boost i SEPIC w szerokim zakresie napięć wejściowych i wyjściowych odpowiednio 4,5...100 V i 0...110 V. Zawiera zabezpieczenie zwarciowe/rozwarciowe wyjścia, zabezpieczenie podnapięciowe, ogranicznik prądu wejściowego i układ miękkiego startu.

Jest w stanie wygenerować napięcie wyjściowe do 90 V ze źródła wejściowego 12 V, dostarczając do obciążenia moc ponad 50 W. Zapewnia sprawność przekraczającą 94% w trybie boost, co może wyeliminować konieczność montażu radiatora.

Jego częstotliwość taktowania może być regulowana w zakresie od 100 kHz do 1 MHz. Zakres regulacji jasności diod sygnałem PWM wynosi 3000:1, natomiast w mniej wymagających aplikacjach jasność może być regulowana napięciem na wejściu CTRL w zakresie 10:1.

LT3795 jest zamykany w obudowie TSSOP-28. Ceny hurtowe zaczynają się od 3,45 USD przy zamówieniach 1000 sztuk w przypadku wersji na komercyjny zakres temperatur pracy. Dostępne są też wersje I-grade i H-grade w cenie odpowiednio 3,86 USD i 4,11 USD.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów