Sterownik diod LED dużej jasności z modulacją Spread Spectrum

Sterownik diod LED dużej jasności z modulacją Spread Spectrum
LT3795 to konwerter DC-DC mogący pracować w trybach regulacji prądu i napięcia wyjściowego, zapewniający dokładność ?3% i ?2%.

Może być stosowany w charakterze sterownika diod LED dużej jasności. Został wyposażony w funkcję modulacji Spread Spectrum obniżającą poziom generowanych zaburzeń elektromagnetycznych.

LT3795 jest konwerterem mogącym pracować w topologiach boost, buck, buck-boost i SEPIC w szerokim zakresie napięć wejściowych i wyjściowych odpowiednio 4,5...100 V i 0...110 V. Zawiera zabezpieczenie zwarciowe/rozwarciowe wyjścia, zabezpieczenie podnapięciowe, ogranicznik prądu wejściowego i układ miękkiego startu.

Jest w stanie wygenerować napięcie wyjściowe do 90 V ze źródła wejściowego 12 V, dostarczając do obciążenia moc ponad 50 W. Zapewnia sprawność przekraczającą 94% w trybie boost, co może wyeliminować konieczność montażu radiatora.

Jego częstotliwość taktowania może być regulowana w zakresie od 100 kHz do 1 MHz. Zakres regulacji jasności diod sygnałem PWM wynosi 3000:1, natomiast w mniej wymagających aplikacjach jasność może być regulowana napięciem na wejściu CTRL w zakresie 10:1.

LT3795 jest zamykany w obudowie TSSOP-28. Ceny hurtowe zaczynają się od 3,45 USD przy zamówieniach 1000 sztuk w przypadku wersji na komercyjny zakres temperatur pracy. Dostępne są też wersje I-grade i H-grade w cenie odpowiednio 3,86 USD i 4,11 USD.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów