Analizator widma o paśmie 67 GHz do analizy sygnałów szerokopasmowych i impulsowych

Analizator widma o paśmie 67 GHz do analizy sygnałów szerokopasmowych i impulsowych
Firma Rohde & Schwarz uzupełniła ofertę analizatorów widma o nowy model FSW67 przeznaczony do analizy sygnałów szerokopasmowych i impulsowych.

Jest to analizator klasy high-end o zakresie częstotliwości wejściowych do 67 GHz, szerokości pasma pomiarowego 320 MHz i szerokości zakresu przemiatania częstotliwości od 2 Hz do 67 GHz. Dzięki dużej szerokości pasma pomiarowego może mierzyć sygnały szerokopasmowe, z przeskokiem częstotliwości (hopping) i impulsowe (chirp), co wymagało wcześniej zastosowania kilku przyrządów, np. oscyloskopu cyfrowego i mieszacza. Szeroki zakres częstotliwości wejściowych pozwala prowadzić prace projektowe również w zakresie szybkich sieci bezprzewodowych, takich jak WiGig (IEEE 802.11ad) czy WirelessHD.

Model FSW67 zawiera przedwzmacniacz charakteryzujący się dużą czułością w całym dopuszczalnym zakresie częstotliwości wejściowych, co pozwala na identyfikację słabych sygnałów oraz na pomiar współczynnika szumu komponentów z dużą dokładnością. Poziom szumów fazowych wynosi –111 dBc/Hz przy offsecie 10 kHz od nośnej 67 GHz.

Zintegrowana funkcja MSRA (multistandard radio analyzer) pozwala analizować wzajemne oddziaływanie sygnałów o różnych schematach modulacji. Dodatkową zaletą, ułatwiającą obsługę analizatora zwłaszcza przy skomplikowanych pomiarach jest duży ekran dotykowy o przekątnej 12,1” (31 cm) z funkcją multiview.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów