Tanie 4-kanałowe oscyloskopy cyfrowe o dużej funkcjonalności

Tanie 4-kanałowe oscyloskopy cyfrowe o dużej funkcjonalności
Firma Rigol Technologies EU wprowadza na rynek serię tanich 4-kanałowych oscyloskopów cyfrowych o dużej funkcjonalności oferowanych w cenie odpowiadającej wcześniejszym modelom 2-kanałowym.

Oscyloskopy DS1000Z wyróżniają się wśród innych przyrządów tej klasy kolorowym ekranem o przekątnej 7", dużą liczbą wbudowanych funkcji oraz innowacyjną technologią UltraVision, zwiększającą rozdzielczość czasową w przypadku rejestracji sygnałów o długim czasie trwania.

W ramach serii DS1000Z produkowane są obecnie modele 4-kanałowe o paśmie analogowym 70 i 100 MHz, charakteryzujące się maksymalną szybkością próbkowania 1 GSps, standardową pojemnością pamięci 12 Mpts i szybkością rejestracji do 30 tys. przebiegów na sekundę. Umożliwiają rejestrację przebiegów w całym zakresie skalowania osi pionowej od 1 mV/dz. do 10 V/dz. w pełnym paśmie.

Wyświetlacz, umożliwiający uzyskanie 256-stopniowej skali intensywności barw pozwala łatwo identyfikować zaburzenia pojawiające się nieokresowo i rzadko w obserwowanym sygnale. Dostępnych jest 16 funkcji wyzwalania (m.in. Runt, Setuphold, Windows, N-th Edge), funkcje automatycznych pomiarów, matematyczne i statystyczne.

Możliwe jest dekodowanie i wyzwalanie oscyloskopu przebiegami z szyn szeregowych I2C, SPI i RS232. Wersja DS1000Z-S zawiera dodatkowo wbudowany 2-kanałowy generator AWG o częstotliwości taktowania 25 MHz. Ceny oscyloskopów serii DS1000Z zaczynają się od 450 euro.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów