Tanie 4-kanałowe oscyloskopy cyfrowe o dużej funkcjonalności

Tanie 4-kanałowe oscyloskopy cyfrowe o dużej funkcjonalności
Firma Rigol Technologies EU wprowadza na rynek serię tanich 4-kanałowych oscyloskopów cyfrowych o dużej funkcjonalności oferowanych w cenie odpowiadającej wcześniejszym modelom 2-kanałowym.

Oscyloskopy DS1000Z wyróżniają się wśród innych przyrządów tej klasy kolorowym ekranem o przekątnej 7", dużą liczbą wbudowanych funkcji oraz innowacyjną technologią UltraVision, zwiększającą rozdzielczość czasową w przypadku rejestracji sygnałów o długim czasie trwania.

W ramach serii DS1000Z produkowane są obecnie modele 4-kanałowe o paśmie analogowym 70 i 100 MHz, charakteryzujące się maksymalną szybkością próbkowania 1 GSps, standardową pojemnością pamięci 12 Mpts i szybkością rejestracji do 30 tys. przebiegów na sekundę. Umożliwiają rejestrację przebiegów w całym zakresie skalowania osi pionowej od 1 mV/dz. do 10 V/dz. w pełnym paśmie.

Wyświetlacz, umożliwiający uzyskanie 256-stopniowej skali intensywności barw pozwala łatwo identyfikować zaburzenia pojawiające się nieokresowo i rzadko w obserwowanym sygnale. Dostępnych jest 16 funkcji wyzwalania (m.in. Runt, Setuphold, Windows, N-th Edge), funkcje automatycznych pomiarów, matematyczne i statystyczne.

Możliwe jest dekodowanie i wyzwalanie oscyloskopu przebiegami z szyn szeregowych I2C, SPI i RS232. Wersja DS1000Z-S zawiera dodatkowo wbudowany 2-kanałowy generator AWG o częstotliwości taktowania 25 MHz. Ceny oscyloskopów serii DS1000Z zaczynają się od 450 euro.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów