4-kanałowy przetwornik A/C do współpracy z mikrofonami analogowymi i cyfrowymi

4-kanałowy przetwornik A/C do współpracy z mikrofonami analogowymi i cyfrowymi
CS53L30 jest 4-kanałowym przetwornikiem A/C przeznaczonym do współpracy z mikrofonami analogowymi i cyfrowymi w różnych aplikacjach związanych z przetwarzaniem sygnałów audio, np.: tłumienia szumu tła, tłumienia echa akustycznego, wielokanałowego formowania wiązki, sterowania za pomocą głosu lub rozpoznawania mowy.

Układ charakteryzuje się bardzo małym poborem mocy, nieprzekraczającym 2,5 mW na kanał, dzięki czemu może znaleźć zastosowanie m.in. w smartfonach. W każdym z kanałów zastosowano oddzielny układ polaryzacji w celu poprawienia separacji międzykanałowej.

Pozostałe elementy stopnia wejściowego to filtry górnoprzepustowe, bramki szumów i regulatory poziomu realizujące wstępne przetwarzanie sygnałów. CS53L30 może współpracować z mikrofonami cyfrowymi i analogowymi włączonymi w układzie różnicowym, pseudoróżnicowym lub asymetrycznym.

Sygnał wyjściowy z czterech mikrofonów może być dostępny poprzez dwa interfejsy I2S lub pojedynczy TDM w trybie master lub slave. W systemach wymagających współpracy większej liczby mikrofonów można zastosować maksymalnie 4 przetworniki CS53L30.

Generują one sygnały z 16 kanałów również za pomocą pojedynczej linii TDM. Układ jest konfigurowany przez port I2C i zasilany podwójnym napięciem: 1,8 V dla sekcji analogowej i 3,6 V dla sekcji cyfrowej. Jest oferowany w dwóch typach obudów, WLCSP-30 i QFN-32. Ceny hurtowe zaczynają się odpowiednio od 1,03 USD i 1,31 USD przy zamówieniach 100 tys. sztuk.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów