Odbiornik testowy EMI o zakresie częstotliwości pracy rozszerzonym do 26,5 GHz

Odbiornik testowy EMI o zakresie częstotliwości pracy rozszerzonym do 26,5 GHz
Firma Rohde&Schwarz prezentuje nowy, szybki odbiornik testowy EMI oznaczony symbolem ESR26, którego zakres częstotliwości pracy rozszerzono do 26,5 GHz.

Oznacza to poza wcześniejszymi funkcjonalnościami dodatkową możliwość przeprowadzania testów certyfikacyjnych EMC zgodnie ze standardem FCC oraz wykonywania pomiarów zgodnie ze standardami militarnymi. Model R&S ESR26 pracuje w zakresie częstotliwości od 10 Hz do 26,5 GHz.

Przeprowadza pomiary certryfikacyjne zaburzeń przewodzonych i promieniowanych zgodnie ze standardami komercyjnymi EN i CISPR, FCC oraz wojskowymi. Dzięki szerokopasmowej architekturze pozwala skrócić całą procedurę testową nawet o 6000 razy w stosunku do innych odbiorników testowych EMI – z kilku godzin do pojedynczych sekund.

Udostępnia funkcję wyzwalania maską częstotliwości pozwalającą na identyfikację specyficznych zdarzeń w analizowanym widmie. Gdy maska zostaje "naruszona", następuje aktywacja układu wyzwalania. Pomiar zostaje wstrzymany, a użytkownik może przeanalizować przyczynę powstawania interferencji.

Tryb poświaty (persistence) umożliwia łatwe rozróżnienie interferencji ciągłych i impulsowych. Sygnalizacja prawdopodobieństwa wystąpienia składowych o różnych częstotliwościach i amplitudach za pomocą kolorów pozwala identyfikować źródła interferencji maskowane przez sygnały szerokopasmowe.

R&S ESR umożliwia ponadto wykonywanie konwencjonalnych skanów z krokowo zmienianą częstotliwością do celów porównawczych. Dostępna jest pełna funkcjonalność analizatora widma z narzędziami m.in. analizy IF czy prezentacji w dziedzinie czasu. ESR26 nadaje się doskonale do przeprowadzania pomiarów w terenie.

Jest przyrządem stosunkowo niedużym, a dostępne do niego opcje obejmują zasilanie bateryjne, dysk SSD odporny na wstrząsy oraz obudowę rugged o zwiększonej odporności mechanicznej. Poza doskonałymi parametrami, R&S ESR26 cechuje łatwa obsługa i przejrzysta struktura menu.

Użytkownik może konfigurować złożone pomiary i programować zautomatyzowane sekwencje testów bezpośrednio na ekranie dotykowym, jak również istnieje możliwość zdalnej kontroli przyrządu i włączenia go do dużych systemów analizy EMC.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów