Nowe kamery IDS serii XS

Nowe kamery IDS serii XS
Sponsor próbek: OPTOSOFT
Z przyjemnością prezentujemy Państwu nowe kamery serii XS, renomowanej niemieckiej firmy IDS. Niewątpliwą zaletą tych kamer jest kompaktowa obudowa o wymiarach 26.5 mm × 23.0 mm × 21.5 mm oraz wadze 12 g, która oprócz elektroniki zawiera wbudowany układ optyczny z automatyczną regulacją ostrości. Obiektyw został zbudowany z czterech soczewek i pozwala na uzyskanie ostrości już przy odległości 10 cm od obiektu.

Kamera została wyposażona w najnowszej generacji sensor CMOS firmy APTINA, który dostarcza krystalicznie czysty obraz o rozdzielczości 2592×1944 (5MP) co pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości FULL HD przy prędkości 15 klatek na sekundę. Kamera obsługuje również takie tryby jak VGA, UXGA czy HD. Maksymalna prędkość, z jaką może być przesyłany obraz to 30 klatek na sekundę. Sensor posiada migawkę typu "Rolling Shutter".

Model XS wyposażony jest w interfejs USB 2.0 co pozwala podłączyć go do każdego komputera, w kamerze wykorzystano standardowe złącze USB Mini-B.

Kamera posiada wbudowane liczne funkcje automatycznej kontroli obrazu takie jak balans bieli, wzmocnienie czy czas ekspozycji, co zmniejsza obciążalność procesora w komputerze i pozwala na łatwiejsze przetwarzanie obrazu. Dzięki możliwości kompensacji czasu ekspozycji, kompensacji oświetlenia oraz funkcjom fotometrycznym kamera daje duże możliwości do automatycznej kontroli obrazu.

Producent kamer firma IDS zapewnia pełne wsparcie dla programistów udostępniając bogaty SDK (Software Development Kit). Można również skorzystać z bezpłatnego oprogramowania IDS, które pozwala na zarządzanie parametrami kamery oraz wykonywanie prostych pomiarów (ostrość, głębia itd.).

Firma OPTOSOFT, będąca oficjalnym dystrybutorem kamer IDS w Polsce, zaprasza do zapoznania się z pełną ofertą kamer oraz do współpracy handlowej.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów