Układ zasilający do aplikacji energy harvesting

Układ zasilający do aplikacji energy harvesting
LTC3330 to układ zasilający do aplikacji typu energy harvesting, dostarczający do obciążenia napięcie z zakresu od 1,2?5 V przy wydajności prądowej 50 mA. Zawiera dwa wejścia: główne 3?19 VAC/DC dla przetworników piezoelektrycznych (AC), magnetycznych (AC) i solarnych (DC) o napięciu od 3 do 19 V oraz pomocnicze, bateryjne 1,8...5,5 VDC.

Przy dostępnej energii z przetworników prąd z baterii pomocniczej nie jest pobierany. Przy braku energii z przetworników i przy nieaktywnym obciążeniu, pobór prądu z baterii podtrzymującej wynosi jedynie 750 nA.

Struktura wewnętrzna LTC3330 obejmuje podstawowy tor zasilania z prostownikiem i konwerterem DC-DC typu buck, współpracujący z przetwornikami energii, pomocniczy tor zasilania z konwerterem DC-DC buck-boost, współpracujący z baterią podtrzymującą oraz układ ustalania priorytetu, przełączający wyjście między dwoma torami wejściowymi w zależności od dostępności energii z przetworników.

Funkcja zabezpieczenia podnapięciowego o dowolnie ustalanym przez użytkownika poziomie progowym w zakresie 3...18 V umożliwia pracę przetworników w punkcie maksymalnego transferu mocy. Dodatkowo, jest dostępny niskoszumowy regulator LDO 1,2…3,6 V/50 mA, układ ładowania/równoważenia dwóch wyjściowych superkondensatorów i układ ograniczania mocy wejściowej (do 25 mA przy VIN>20 V). Wartości napięcia i prądu wejściowego/wyjściowego są programowane za pomocą wejść cyfrowych.

LTC3330 może być stosowany do zasilania różnych czujników bezprzewodowych. Jest oferowany w wersjach na komercyjny i przemysłowy zakres temperatury pracy, w obudowie QFN-32 (5 mm×5 mm). Ceny hurtowe zaczynają się od 3,90 USD przy zamówieniu 1000 sztuk.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów