Układ zasilający do aplikacji energy harvesting

Układ zasilający do aplikacji energy harvesting
LTC3330 to układ zasilający do aplikacji typu energy harvesting, dostarczający do obciążenia napięcie z zakresu od 1,2?5 V przy wydajności prądowej 50 mA. Zawiera dwa wejścia: główne 3?19 VAC/DC dla przetworników piezoelektrycznych (AC), magnetycznych (AC) i solarnych (DC) o napięciu od 3 do 19 V oraz pomocnicze, bateryjne 1,8...5,5 VDC.

Przy dostępnej energii z przetworników prąd z baterii pomocniczej nie jest pobierany. Przy braku energii z przetworników i przy nieaktywnym obciążeniu, pobór prądu z baterii podtrzymującej wynosi jedynie 750 nA.

Struktura wewnętrzna LTC3330 obejmuje podstawowy tor zasilania z prostownikiem i konwerterem DC-DC typu buck, współpracujący z przetwornikami energii, pomocniczy tor zasilania z konwerterem DC-DC buck-boost, współpracujący z baterią podtrzymującą oraz układ ustalania priorytetu, przełączający wyjście między dwoma torami wejściowymi w zależności od dostępności energii z przetworników.

Funkcja zabezpieczenia podnapięciowego o dowolnie ustalanym przez użytkownika poziomie progowym w zakresie 3...18 V umożliwia pracę przetworników w punkcie maksymalnego transferu mocy. Dodatkowo, jest dostępny niskoszumowy regulator LDO 1,2…3,6 V/50 mA, układ ładowania/równoważenia dwóch wyjściowych superkondensatorów i układ ograniczania mocy wejściowej (do 25 mA przy VIN>20 V). Wartości napięcia i prądu wejściowego/wyjściowego są programowane za pomocą wejść cyfrowych.

LTC3330 może być stosowany do zasilania różnych czujników bezprzewodowych. Jest oferowany w wersjach na komercyjny i przemysłowy zakres temperatury pracy, w obudowie QFN-32 (5 mm×5 mm). Ceny hurtowe zaczynają się od 3,90 USD przy zamówieniu 1000 sztuk.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów