Precyzyjne czujniki ciśnienia bezwzględnego MAP o zakresie pomiarowym od 10 do 400 kPa

Precyzyjne czujniki ciśnienia bezwzględnego MAP o zakresie pomiarowym od 10 do 400 kPa

Na targach Sensor+Test firma Infineon Technologies zaprezentowała nową serię czujników ciśnienia bezwzględnego XENSIV KP276 przeznaczonych do zastosowań jako samochodowe czujniki MAP (manifold air pressure). Są to czujniki z wyjściem cyfrowym, pokrywające zakresy pomiarowe od 10 do 400 kPa, zapewniające bardzo dużą dokładność i szybkość pomiaru.

MAP to ważny parametr pozwalający na obliczenie właściwego współczynnika mieszanki powietrza i paliwa dostarczanej do silnika. Duża dokładność pomiaru pozwala zwiększyć efektywność spalania i ograniczyć emisję szkodliwych związków chemicznych. Dodatkowo, wynik pomiaru ciśnienia MAP może być wykorzystywany do diagnozy uszkodzeń zaworu układu recyrkulacji spalin.

Czujniki XENSIV KP276 charakteryzują się błędem pomiaru na poziomie 0,77% FS przez cały czas życia. Ponadto, planowana jest produkcja bardziej precyzyjnych wersji o dokładności 0,5% FS, zapewniającej zgodność z wymogami standardu ISO26262. Dzięki wbudowanemu układowi przetwarzania sygnału do zewnętrznego czujnika temperatury NTC, wartości ciśnienia i temperatury mogą być wyprowadzane za pomocą tylko jednego interfejsu cyfrowego. Mała długość ramki protokołu SENT (846 µs) i krótki czas inicjalizacji czujnika NTC (typ. 10 ms) skracają czas pomiaru i transmisji danych w porównaniu z wcześniejszymi czujnikami z oferty Infineon.

Czujniki XENSIV KP276 są zamykane w obudowach SMD-8, odpornych na ciężkie warunki pracy występujące w aplikacjach samochodowych. Mogą pracować w zakresie temperatur otoczenia od -40 do +150°C i są odporne na działanie agresywnych mediów, takich jak jod i kondensat gazów wydechowych.

www.infineon.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów