Energooszczędny czujnik nawigacyjny do nawigacji pieszych

Energooszczędny czujnik nawigacyjny do nawigacji pieszych

BHI160BP jest energooszczędnym czujnikiem nawigacyjnym do miniaturowych urządzeń przenośnych, m.in. smartwatchów, trakerów i smartfonów, stanowiącym uzupełnienie rodziny BHI160. Został rozszerzony o algorytm Pedestrian Dead Reckoning (PDR), zapewniający śledzenie trasy pieszej przy znacznie mniejszym poborze mocy niż w przypadku rozwiązań opartych wyłącznie na odbiorniku GPS/GNSS. Zawiera zespół czujników inercyjnych, zapewniających śledzenie trasy również po zaniku sygnału z satelitów (np. w wysokiej zabudowie miejskiej i wewnątrz budynków) oraz umożliwiających określanie orientacji 3D i rozpoznawanie gestów.

W porównaniu z czujnikami nawigacyjnymi opartymi wyłącznie na odbiornikach GPS/GNSS, BHI160BP pozwala obniżyć nawet o 80% pobór mocy. Śledzi on bieżące położenie użytkownika, opierając się na wbudowanym 6-osiowym czujniku bezwładnościowym. Oblicza względną lokalizację na podstawie danych zebranych z czujników bezwładnościowych, a następnie kalibruje się co kilka minut, aby uzyskać bezwzględną pozycję zapewnianą przez moduł GNSS/GPS. Oznacza to, że moduł GNSS/GPS może pozostawać w trybie uśpienia przez większość czasu, co znacznie wydłuża czas pracy urządzenia.

BHI160BP charakteryzuje się poborem prądu wynoszącym od około 1,3 mA prądu przy wszystkich funkcjach aktywnych, poprzez 130 μA w trybie detektora kroków po zaledwie 11 μA w trybie suspend. Jest zamykany w obudowie LGA o wymiarach 3×3×0,95 mm, kompatybilnej pod względem rozkładu wyprowadzeń z BHI160.

www.bosch-sensortec.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów