Magnetyczny czujnik kąta zgodny z samochodowymi wymogami bezpieczeństwa ASIL D

Magnetyczny czujnik kąta zgodny z samochodowymi wymogami bezpieczeństwa ASIL D

Do oferty firmy Mouser Electronics wchodzi nowy czujnik magnetyczny o symbolu TLE5501 XENSIV, zaprojektowany przez firmę Infineon Technologies. Jest to pierwszy czujnik z oferty Infineon, bazujący na technologii TMR (tunnel magneto resistance), nadający się idealnie do komutacji samochodowych silników BLDC napędzających wycieraczki, pompy i siłowniki, pomiaru kąta obrotu kierownicy itp. Może też znaleźć zastosowanie w aplikacjach przemysłowych i konsumenckich (roboty, gimbale). Uzyskał kwalifikację AEC-Q100. Pracuje w zakresie temperatur otoczenia od -40 do +150°C.

TLE5501 XENSIV występuje w dwóch wersjach: E0001 i E0002. E0001 jest kompatybilny pod względem rozkładu wyprowadzeń z czujnikiem kąta TLE5009 z oferty Infineon, natomiast E0002 jest kompatybilny ze standardem ISO 26262 w zakresie zwiększonego bezpieczeństwa funkcjonalnego. E0002 jest też pierwszym tego typu czujnikiem spełniającym najostrzejsze kryteria bezpieczeństwa funkcjonalnego ASIL D dla czujników kąta, zrealizowanym na pojedynczym chipie. Dzięki zastosowanej technologii TMR zapewnia:

  • dużą czułość i duży sygnał wyjściowy (0,37 V/V), umożliwiające bezpośrednie połączenie z mikrokontrolerem, bez potrzeby korzystania z wewnętrznego wzmacniacza,
  • bardzo mały dryft temperaturowy, upraszczający kalibrację i kompensację,
  • bardzo mały pobór prądu.

TLE5501 XENSIV oferuje zakres pomiaru od 20 do 100 mT. Zawiera mostek z różnicowym wyjściem sin/cos, którego błąd pomiaru jest na poziomie 1,0° w całym zakresie dopuszczalnych temperatur pracy. W przypadku wersji E0002 dostępne są dwa wewnętrzne mostki pomiarowe, zapewniające redundantny pomiar kąta.

www.mouser.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów