16-bitowy ekstender I2C ogólnego przeznaczenia

16-bitowy ekstender I2C ogólnego przeznaczenia
PI4IOE5V6416 to 16-bitowy ekspander I/O ogólnego przeznaczenia, mogący współpracować z większością mikrokontrolerów wyposażonych w interfejs I2C. Jest układem łatwym w implementacji, mogącym znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest zapewnienie dwukierunkowej komunikacji z większą liczbą układów I/O, a równocześnie należy do minimum ograniczyć liczbę połączeń.

Przykładem mogą tu być aplikacje mobilne o zasilaniu bateryjnym, wymagające współpracy z czujnikami, przyciskami i keypadami.

Układ akceptuje napięcia od 1,65 do 5,5 V (1,8/2,5/3,3/5 V) zarówno po stronie portu GPIO, jak i linii SDA/SCL (interfejsu I2C), co pozwala na współpracę z nowoczesnymi mikroprocesorami i mikrokontrolerami o małym poborze mocy oraz umożliwia translację poziomów logicznych.

Układ zapewnia obsługę trybów I2C Standard i I2C Fast (do 400 kbps). Umożliwia programowanie rodzaju wyjść (open-drain/push-pull) oraz zawiera wyjście przerwania przechodzące w stan aktywny, gdy stan któregoś z wejść GPIO zmienia się z wartości domyślnej, zapisanej w wewnętrznym rejestrze. Istnieje możliwość maskowania przerwań dla dowolnych linii GPIO.

PI4IOE5V6416 cechuje się małym poborem prądu w trybie standby, wynoszącym typowo 1,5 μA przy VDD=5 V (1,0 μA dla 3,3 V). Jest zamykany w dwóch typach obudów: TSSOP-24 i TQFN-24.

www.diodes.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów