Energooszczędne regulatory LDO do urządzeń AV

Energooszczędne regulatory LDO do urządzeń AV
Toshiba Electronics wprowadza do sprzedaży dwie nowe serie energooszczędnych regulatorów LDO zamykanych w miniaturowych obudowach DFN5B (1,2×1,2 mm), charakteryzujących się obniżonym o 1/3 napięciem dropout w stosunku do regulatorów wcześniejszych serii. Zostały one zaprojektowane do zasilania sekcji audio/video i w.cz., mikrokontrolerów, czujników obrazu CMOS i innych obciążeń wymagających źródła zasilającego o dużej stabilności.

40 regulatorów dostępnych w ramach serii TCR5BM wyróżnia się możliwością pracy z napięciem dropout już od 100 mV. Zapewniają one wydajność prądową do 500 mA. Druga z nowych serii, TCR8BM obejmuje również 40 regulatorów, charakteryzujących się wydajnością prądową do 800 mA i napięciem dropout od 180 mV. W ramach obu serii produkowane są regulatory o napięciach wyjściowych od 0,8 do 3,6 V.

Dzięki zastosowaniu n-kanałowych tranzystorów MOSFET o niskiej rezystancji, produkowanych w oparciu o nowy proces technologiczny, w nowych regulatorach uzyskano mniejsze o 1/3 napięcie dropout, przekładające się na mniejsze straty mocy od wcześniejszych serii regulatorów z oferty Toshiba. Dodatkowo, współczynnik tłumienia tętnień zasilania na poziomie 98 dB zapewnia stabilne napięcie wyjściowe bez zaburzeń w.cz. pochodzących m.in. z zewnętrznych przetwornic DC-DC. Kolejne zalety to szybka odpowiedź impulsowa oraz mały pobór prądu w stanie spoczynkowym (około 20 μA), dwukrotnie mniejszy niż w innych podobnych regulatorach dostępnych obecnie na rynku.

www.toshiba.semicon-storage.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów