Szybki i precyzyjny czujnik Halla o czułości +/-1,2% i offsecie +/-5 mV

Szybki i precyzyjny czujnik Halla o czułości +/-1,2% i offsecie +/-5 mV

Allegro MicroSystems dodaje do oferty czujników Halla nowy model ACS70310, zapewniający największą szybkość i dokładność pomiaru spośród dostępnych dotąd tego typu elementów pracujących w aplikacjach wymagających pomiaru prądu o natężeniu >400 A. Może on znaleźć zastosowanie między innymi w pojazdach o zasilaniu hybrydowym i elektrycznym.

Zapewnia czułość ±1,2% i offset wynoszący ±5 mV w całym zakresie dopuszczalnych temperatur pracy od -40 do +150°C. Zawiera wyjście analogowe o napięciu proporcjonalnym do natężenia pola magnetycznego, którego czas odpowiedzi wynosi 2 μs, a szerokość pasma 240 kHz. Jest zabezpieczony przez zwarciem wyjścia, a wbudowany regulator zabezpiecza przed przepięciami do ±18 V pojawiającymi się na linii zasilania. Zakres dopuszczalnych napięć pojawiających się na wyjściu wynosi od -6 do +16 V.

ACS70310 umożliwia optymalizowanie przez użytkownika czułości, offsetu i innych parametrów, już po zamontowaniu układu w systemie docelowym. Istnieje też możliwość zamówienia czujnika zaprogramowanego fabrycznie i przeprowadzanie szybkiej kalibracji programowej czułości i offsetu przy wykorzystaniu mikrokontrolera systemowego. Struktura wewnętrzna układu obejmuje element Halla i zintegrowany blok interfejsowy BiCMOS z niskoszumowym wzmacniaczem, niskoimpedancyjnym stopniem wyjściowym i szerokopasmowym układem dynamicznej eliminacji offsetu. ACS70310 jest zamykany w obudowie SIP-4 o grubości zaledwie 1 mm.

www.allegromicro.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów