50-watowe konwertery DC-DC LGA50D o powierzchni 25,4×12,5 mm

50-watowe konwertery DC-DC LGA50D o powierzchni 25,4×12,5 mm
Firma Artesyn Embedded Technologies opracowała serię konwerterów DC-DC LGA50D zapewniających jedną z największych gęstości mocy dla tego typu modułów. Są to nieizolowane konwertery zamykane w obudowach o powierzchni 25,4×12,5 mm, zawierające dwa niezależne, konfigurowalne wyjścia o parametrach 25 A/50 W, mogące również pracować równolegle w konfiguracji pojedynczego wyjścia 50 A/100 W. Co więcej, producent przewidział możliwość łączenia równoległego do 4 tego typu modułów, co pozwala uzyskać sumaryczną wydajność prądową 200 A na pojedynczej szynie zasilającej.

Konwertery LGA50D są przeznaczone głównie do zasilania mikroprocesorów serwerowych i układów FPGA w systemach komputerowych, telekomunikacyjnych i sieciowych. Występują w kilku wariantach konstrukcyjnych, w tym w wykonaniu niskoprofilowym o grubości wynoszącej jedynie 6 mm. Specyfikacje odnośnie napięcia wejściowego i wyjściowego pozostają identyczne dla wszystkich konfiguracji; zakres napięć wejściowych rozciąga się od 7,5 do 14 VDC, a zakres regulacji napięć wyjściowych wynosi od 0,6 do 5,2 V przy sprawności sięgającej 95,5%. Konfigurowanie parametrów pracy może się odbywać analogowo za pomocą zewnętrznych rezystorów lub cyfrowo za pomocą interfejsu PMBus.

Nowe konwertery LGA50D są kompatybilne pod względem funkcjonalnym z 80-amperowymi konwerterami wcześniejszej serii LGA80D. Dla ułatwienia ich konfiguracji i monitorowania, producent przygotował pakiet oprogramowania graficznego dla komputerów PC oraz zestaw ewaluacyjny. Na płytce ewaluacyjnej znajdują się dwa moduły LGA50D, umożliwiające testowanie konwerterów pracujących w różnych konfiguracjach.

www.artesyn.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów