Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

50-watowe konwertery DC-DC LGA50D o powierzchni 25,4×12,5 mm

50-watowe konwertery DC-DC LGA50D o powierzchni 25,4×12,5 mm
Firma Artesyn Embedded Technologies opracowała serię konwerterów DC-DC LGA50D zapewniających jedną z największych gęstości mocy dla tego typu modułów. Są to nieizolowane konwertery zamykane w obudowach o powierzchni 25,4×12,5 mm, zawierające dwa niezależne, konfigurowalne wyjścia o parametrach 25 A/50 W, mogące również pracować równolegle w konfiguracji pojedynczego wyjścia 50 A/100 W. Co więcej, producent przewidział możliwość łączenia równoległego do 4 tego typu modułów, co pozwala uzyskać sumaryczną wydajność prądową 200 A na pojedynczej szynie zasilającej.

Konwertery LGA50D są przeznaczone głównie do zasilania mikroprocesorów serwerowych i układów FPGA w systemach komputerowych, telekomunikacyjnych i sieciowych. Występują w kilku wariantach konstrukcyjnych, w tym w wykonaniu niskoprofilowym o grubości wynoszącej jedynie 6 mm. Specyfikacje odnośnie napięcia wejściowego i wyjściowego pozostają identyczne dla wszystkich konfiguracji; zakres napięć wejściowych rozciąga się od 7,5 do 14 VDC, a zakres regulacji napięć wyjściowych wynosi od 0,6 do 5,2 V przy sprawności sięgającej 95,5%. Konfigurowanie parametrów pracy może się odbywać analogowo za pomocą zewnętrznych rezystorów lub cyfrowo za pomocą interfejsu PMBus.

Nowe konwertery LGA50D są kompatybilne pod względem funkcjonalnym z 80-amperowymi konwerterami wcześniejszej serii LGA80D. Dla ułatwienia ich konfiguracji i monitorowania, producent przygotował pakiet oprogramowania graficznego dla komputerów PC oraz zestaw ewaluacyjny. Na płytce ewaluacyjnej znajdują się dwa moduły LGA50D, umożliwiające testowanie konwerterów pracujących w różnych konfiguracjach.

www.artesyn.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów