INAP562TAQ i INAP564TAQ różnią się wewnętrznymi interfejsami: pierwszy z nich zawiera interfejs HDMI 1.4a (ze wsparciem 3D) i DSI 1.2, a drugi dwa interfejsy DSI 1.2. Poza tym oba układy są identyczne pod względem funkcjonalnym. Mogą współpracować z odbiornikiem INAP562R, przesyłając dane za pośrednictwem kabla współosiowego lub STP. Oznacza to, że pojedynczy nadajnik może współpracować z dwoma niezależnymi odbiornikami, przesyłając całkowicie niezależne strumienie wideo; poprzednio taka operacja wymagała użycia dwóch oddzielnych nadajników. Zapewnia to niższe koszty systemu i mniejszą wymaganą powierzchnię płytki drukowanej.
Oba nadajniki wspierają tryby transmisji 1,5, 3 i 6 Gbps (single lane) z kanałem zwrotnym 187,5 Mbps, zapewniające małą emisję elektromagnetyczną. Mogą współpracować z popularnymi wyświetlaczami (np. 2880 x 1080 x 24 bit., 60 Hz) stosowanymi w samochodach, zapewniając też kompatybilność z wyświetlaczami UHD z 30-bitową głębią koloru. Zapewniają równoczesną transmisję do 8 kanałów audio. Specjalną cechą technologii APIX jest interfejs media-independent (MII, RMII, RGMII) do transmisji sygnałów Fast Ethernet zgodnie ze standardem IEEE. Dostępny jest też interfejs konfiguracyjny SPI.
Nadajniki APIX3 są kompatybilne z układami wcześniejszej rodziny APIX2 i podobnie, jak one oferują funkcje kompensacji temperatury i długoterminowych zmian parametrów kabla. Nową cechą jest funkcja adaptacji układu do użytego kabla, poprawiająca stabilność transmisji. Ponadto, INAP562TAQ i INAP564TAQ udostępniają zestaw funkcji diagnostycznych oraz spełniają wymogi norm samochodowych w zakresie poziomu generowanych zaburzeń elektromagnetycznych i odporności na zaburzenia zewnętrzne. Uzyskały kwalifikację AEC-Q100. Są produkowane w 151-wyprowadzeniowych obudowach QFN. Mogą pracować w zakresie temperatur otoczenia od -40 do +105°C.