Szybkie przetworniki A/C SAR do pracy w wysokich temperaturach i przy silnych zaburzeniach EMI

Szybkie przetworniki A/C SAR do pracy w wysokich temperaturach i przy silnych zaburzeniach EMI
Microchip wprowadza do oferty rodzinę 12 nowych przetworników A/C SAR oraz przeznaczony do współpracy z nimi wzmacniacz różnicowy, mogących pracować w warunkach wysokich temperatur i silnych zaburzeń elektromagnetycznych. Są to jedyne na rynku tego typu przetworniki z kwalifikacją samochodową AEC-Q100, zapewniające szybkość próbkowania do 1 MSps.

Przetworniki MCP331x1(D)-xx występują w wersjach o rozdzielczości 12, 14 i 16 bitów oraz o szybkości próbkowania 500 kSps i 1 MSps. Pracują z niskim napięciem zasilania, wynoszącym 1,8 V dla części analogowej i pobierają prąd wynoszący w stanie aktywnym typ. 1,6 mA przy szybkości próbkowania 1 MSps oraz 1,4 mA przy 500 kSps. Szeroki zakres napięć zasilania dla cyfrowych linii interfejsowych DVIO, wynoszący od 1,7 do 5,5 V, umożliwia współpracę z mikrokontrolerami m.in. rodziny PIC32, AVR i ARM bez zewnętrznych przesuwników poziomów logicznych.

Przetworniki MCP331x1(D)-xx występują w wersjach z wejściami asymetrycznymi i różnicowymi. Nadają się do zastosowań w systemach akwizycji danych, zarządzania zasilaniem, napędowych oraz w zasilaczach impulsowych.

Firma Microchip oferuje jednocześnie nowy wzmacniacz różnicowy MCP6D11, zaprojektowany specjalnie do współpracy z przetwornikami rodziny MCP331x1(D)-xx. Zapewnia on precyzyjne wysterowanie wejść przetworników małymi sygnałami analogowymi, nie wnosząc przy tym znaczących szumów ani zniekształceń.

Ceny hurtowe nowych przetworników wynoszą od 1,45 USD przy zamówieniach 10 tys. sztuk. Układy te są zamykane w obudowach MSOP-10 i TDFN-10 o powierzchni 3 x 3 mm. Ceny hurtowe wzmacniacza MCP6D11 wynoszą od 1,17 USD przy zamówieniach 10 tys. sztuk.

Firma Microchip oferuje również zestaw ewaluacyjny do przetworników MCP331x1(D)-xx w cenie 175 USD.

www.microchip.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów