ZMOD4450 - cyfrowy czujnik gazu

ZMOD4450 - cyfrowy czujnik gazu

Firma IDT wprowadziła do sprzedaży układ ZMOD4450 będący pierwszym cyfrowy czujnikiem gazu z możliwością aktualizacji programowej. Zaprojektowano go do użycia w inteligentnych lodówkach i innych aplikacjach RAQ (Refrigeration Air Quality).

Wykrywa gazy wytwarzane przez psujące się produkty żywnościowe: owoce, warzywa lub mięso, co pozwala na realizację układów powiadamiających o tym użytkownika i/lub uruchomienie aktywnych systemów oczyszczania powietrza. ZMOD4450 może być skonfigurowany do wykrywania gazów wpływających na smak produktów spożywczych lub powodujących przedwczesne psucie się żywności. Wczesne wykrycie tych gazów (etylenu, aminów, lotnych związków siarki i innych) umożliwia rozpoznanie zepsutej żywności, zanim wpłynie ona na inne, przechowywane wspólnie produkty spożywcze. Na przykład, etylen przyśpiesza dojrzewanie owoców.

ZMOD4450 zawiera sensor gazu, układ kondycjonowania sygnału zrealizowany w procesie CMOS oraz pamięć nieulotną do przechowywania danych konfiguracyjnych oraz danych użytkownika. Wynik pomiaru może być przesyłany za pomocą interfejsu I2C. Rozdzielczość przetwornika A/C (maksymalnie 16 bitów) może być programowana przez użytkownika. Układ jest oferowany w obudowie LGA-12 o wymiarach 3 mm×3 mm× 0,7 mm.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów