MAXM17552 - przetwornica step-down

MAXM17552 - przetwornica step-down
Maxim Integrated oferuje moduł przetwornicy step-down typu MAXM17552 będący rozszerzeniem rodziny uSLIC. Jest on przeznaczony głównie do zastosowania w przemyśle, urządzeniach automatyki, medycznych i telekomunikacyjnych. Wyróżnia się miniaturowymi wymiarami (obudowa miniscule 2,6 mm×3,0 mm×1,5 mm) szerokim zakresem napięcia zasilającego 4...60 V przy prądzie obciążenia do 100 mA.

Napięcie wyjściowe może być regulowane w zakresie 0,9...5,5 V. W module zintegrowano regulator Himalaya buck i tranzystory kluczujące FET, obwody kompensujące i zabezpieczające oraz ekranowaną cewkę. Zastosowano w nim architekturę "peek-current-mode".

Aplikacja przetwornicy wymaga jedynie dwóch zewnętrznych kondensatorów ceramicznych oraz dwóch rezystorów ustalających napięcie wyjściowe. Moduł jest zgodny z CISPR 22 (EN 5022) Class B oraz ma certyfikat JEDEC. Może pracować w zakresie temperatury -20...+125°C (temperatura złącza do +150°C).

Jest chroniony przez zabezpieczenia przed przeciążeniem i przegrzaniem. Idealnie nadaje się do zastosowania na płytkach montowanych w niewielkich obudowach. Stanowi doskonałe uzupełnienie systemów zasilania sensorów przemysłowych, enkoderów, interfejsów prądowych 4...20 mA. W wielu urządzeniach może tez zastąpić popularne stabilizatory liniowe.

datasheets.maximintegrated.com/MAXM17552

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów