Alternatywnie, może być lutowany od spodu płytki, zwalniając przestrzeń na górnej powierzchni dla układów pamięci czy transceiverów. Otwiera to szerokie pole zastosowań w przełącznikach i routerach, systemach RAID czy też aparaturze pomiarowej. Za pomocą interfejsu PMBus użytkownicy mogą mierzyć kluczowe parametry pracy układu, jak napięcia, prąd obciążenia czy temperaturę oraz programować m.in. sekwencję załączania napięć wyjściowych i poziomy progowe.
Parametry te są przechowywane w wewnętrznej pamięci EEPROM. Układ jest oferowany w dwóch wersjach różniących się zakresem napięcia wejściowego: LTM4686 – 4,5...17 V, LTM4686-1 – 2,375...17 V. Napięcie wyjściowe może być programowane w zakresie 0,5...3,6 V i jest stabilizowane z niepewnością ±0,5%.
Dopuszczalny zakres temperatury otoczenia wynosi 40...125°C. Sprawność energetyczna sięga 80% przy Uwe=12 V, Uwy=1,0 V, Iwy=18 A. Wyjścia układu mogą być łączone równolegle do zwiększenia obciążalności. Częstotliwość kluczowania może być programowana w zakresie 0,25...1 MHz i synchronizowana za pomocą przebiegu zewnętrznego.
Układ wyposażono w zabezpieczenie przed przepięciem, spadkiem napięcia, przeciążeniem, przegrzaniem, W razie awarii, parametry pracy są automatycznie zapisywane we wbudowanej pamięci EEPROM i mogą być odczytane przez system nadrzędny.
https://www.analog.com/en/products/ltm4686-1.html