CCS8xx - rodzina czujników gazu

CCS8xx - rodzina czujników gazu
Firma ams oferuje obecnie zmodernizowane wersje czujników gazu rodziny CCS8xx, charakteryzujące się krótszym czasem inicjalizacji i lepszymi parametrami pomiarowymi. Duże modernizacje bibliotek programowych wprowadzone w modelu CCS801 z analogowym sensorem VOC oraz zmodernizowane oprogramowanie firmware w modelu CCS811 z cyfrowym sensorem VOC, pozwoliły skrócić czas inicjalizacji z ponad 48 godzin w poprzednich wersjach do 60 minut obecnie.

Dzięki temu pomiar jakości powietrza w pomieszczeniach, określany poziomem VOC lub CO2, może być przeprowadzony niemal natychmiast po włączeniu zasilania czujnika. Dodatkowo, rozszerzono zakresy pomiarowe. Maksymalne wskazanie eCO2 zostało zwiększone z 8194 do 32768 ppm, a maksymalne wskazanie eTVOC z 1187 do 32768 ppb.

Oznacza to, że sensory CCS8xx mogą znaleźć obecnie zastosowanie w oczyszczaczach powietrza pracujących w bardziej zanieczyszczonych wnętrzach. Nowe oprogramowanie daje również użytkownikom elastyczność w konfigurowaniu wartości bazowej.

Producenci OEM mogą obecnie definiować i przywracać własne wartości bazowe po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu czujnika CCS8xx w zanieczyszczonym środowisku. Ponadto, interwały między automatyczną korektą wartości bazowej mogą być programowane przez producentów OEM. Funkcje te pozwalają lepiej dopasować czujnik do charakterystyki jego docelowego środowiska pracy.

ams.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów