LTC3372 - kontroler przetwornicy DC/DC

LTC3372 - kontroler przetwornicy DC/DC
Firma Analog Devices oferuje układ LTC3372 będący kontrolerem przetwornicy DC/DC, zawierający 4 regulatory w topologii buck. Układ jest oferowany z myślą o zastosowaniu w urządzeniach wymagających kilku napięć zasilających, korzystających z tego samego źródła o napięciu od 4,5 do 60 V.

Wbudowany kontroler przetwornicy DC/DC wymaga dwóch zewnętrznych tranzystorów N-MOSFET. Może dostarczać do obciążenia napięcie 3,3 V lub 5 V przy natężeniu prądu do 20 A. To wyjście można też wykorzystać do zasilania regulatorów zintegrowanych w układzie, mających programowane napięcie wyjściowe od 0,8 V przy obciążalności do 4 A. Kontroler zawiera 8 stopni, które mogą być łączone w różne konfiguracje. Mogą to być np. 4 regulatory 2-amperowe lub 2 o obciążalności 8 A.

Regulatory układu LTC3372 pracują przy częstotliwości kluczowania od 1 do 3 MHz, która może być synchronizowana za pomocą źródła zewnętrznego. Częstotliwość kluczowania kontrolera wynosi 1/6 częstotliwości kluczowania regulatorów.

Układ zawiera zabezpieczenie nadprądowe, mechanizm miękkiego startu, zabezpieczenie przed zwarciem i zbyt wysokim napięciem wejściowym. Ma wyjście pomiarowe temperatury, wbudowany timer watchdog oraz Power-On Reset. Jest oferowany w obudowie QFN-48 zajmującej powierzchnię 7 mm×7 mm, w wariantach na różne zakresy temperaturowe, z których najszerszy rozciąga się od -40 do +150°C.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów