LTC3372 - kontroler przetwornicy DC/DC

LTC3372 - kontroler przetwornicy DC/DC
Firma Analog Devices oferuje układ LTC3372 będący kontrolerem przetwornicy DC/DC, zawierający 4 regulatory w topologii buck. Układ jest oferowany z myślą o zastosowaniu w urządzeniach wymagających kilku napięć zasilających, korzystających z tego samego źródła o napięciu od 4,5 do 60 V.

Wbudowany kontroler przetwornicy DC/DC wymaga dwóch zewnętrznych tranzystorów N-MOSFET. Może dostarczać do obciążenia napięcie 3,3 V lub 5 V przy natężeniu prądu do 20 A. To wyjście można też wykorzystać do zasilania regulatorów zintegrowanych w układzie, mających programowane napięcie wyjściowe od 0,8 V przy obciążalności do 4 A. Kontroler zawiera 8 stopni, które mogą być łączone w różne konfiguracje. Mogą to być np. 4 regulatory 2-amperowe lub 2 o obciążalności 8 A.

Regulatory układu LTC3372 pracują przy częstotliwości kluczowania od 1 do 3 MHz, która może być synchronizowana za pomocą źródła zewnętrznego. Częstotliwość kluczowania kontrolera wynosi 1/6 częstotliwości kluczowania regulatorów.

Układ zawiera zabezpieczenie nadprądowe, mechanizm miękkiego startu, zabezpieczenie przed zwarciem i zbyt wysokim napięciem wejściowym. Ma wyjście pomiarowe temperatury, wbudowany timer watchdog oraz Power-On Reset. Jest oferowany w obudowie QFN-48 zajmującej powierzchnię 7 mm×7 mm, w wariantach na różne zakresy temperaturowe, z których najszerszy rozciąga się od -40 do +150°C.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów