dsPIC33CH - DSP do sterowania silnikami

dsPIC33CH - DSP do sterowania silnikami
Firma Microchip wprowadziła do oferty dwurdzeniowy procesor DSC typu dsPIC33CH, przeznaczony do aplikacji sterujących silnikami. Opcjonalnie układ jest wyposażony w interfejs CAN-FD w celu zapewnienia pewnej komunikacji w szerokim zakresie prędkości transmisji.

Układ jest idealny do zastosowania w wymagających systemach wbudowanych, które wymagają realizacji złożonych algorytmów, włączając w to aplikacje sterujące silnikiem, zasilacze serwerów, czujniki stosowane w pojazdach, urządzenia przemysłowego Internetu Rzeczy oraz inne, w tym urządzenia automatyki przemysłowej.

Dwurdzeniowy procesor dsPIC33CH został zbudowany w sposób, który umożliwia tworzenie oprogramowania niezależnym zespołom programistów. Nadrzędny rdzeń procesora obsługuje interfejs użytkownika, interfejsy komunikacyjne oraz funkcje monitorujące systemu, podczas gdy rdzeń podrzędny wykonuje przeznaczony dla niego kod krytyczny pod względem czasu realizacji.

W otoczeniu rdzenia znalazły się liczne moduły peryferyjne, takie jak 12-bitowy przetwornik A/C o szybkości próbkowania 3,5 MSa/s oraz (zależnie od typu procesora) 12-kanałowy generator PWM o rozdzielczości 250 ps.

Procesor dsPIC33CH jest wspierany przez platformę dsPIC33CH Curiosity Development Board oraz oprogramowanie MPLAB X, MPLAB Code Configurator, programator PICkit. Płytka ewaluacyjna ma dwa interfejsy MikroElektronika mikroBUS przeznaczone do dołączenia dalszych modułów sprzętowych.

http://www.microchip.com/design-centers/16-bit/products/dspic33ch

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów