MAX32652 - mikrokontroler o bardzo małym poborze mocy

MAX32652 - mikrokontroler o bardzo małym poborze mocy
Firma Maxim Integrated wprowadziła do oferty nowy, wydajny mikrokontroler o bardzo małym poborze mocy. Układ należy do rodziny DARWIN Generation UP, która łączy technologię stosowaną w energooszczędnych urządzeniach przenośnych z pamięcią o dużej pojemności i zaawansowanymi opcjami wspierającymi bezpieczeństwo aplikacji.

Mikrokontroler MAX32652 zawiera rdzeń Cortex-M4F wspomagany przez jednostkę zmiennoprzecinkową oraz moduł kryptograficzny. Układ jest przeznaczony głównie do zastosowania w energooszczędnych aplikacjach IoT, co jednak nie wyklucza innych jego zastosowań.

Zasoby mikrokontrolera obejmują pamięć Flash o pojemności 3 MB, pamięć RAM 1 MB. Rdzeń jest taktowany przebiegiem o częstotliwości 120 MHz. Pojemność pamięci operacyjnej można zwiększyć dołączając zewnętrzne moduły za pomocą interfejsu DDS HyperBus/XcellaBus o przepustowości 120 MB/s.

Oprócz tego, układ jest wyposażony również w interfejsy USB 2.0, interfejs karty-pamięci SD oraz wyświetlacza LCD-TFT. Dodatkowe interfejsy szeregowe mają bufor FIFO, co pozwala na bezzakłóceniowe komunikowanie się z układami sensorów zewnętrznych, a także 4-wejściowy, 10-bitowy przetwornik A/C, który monitoruje system zasilania oraz interfejs I2S umożliwiający dwukierunkowy streaming audio.

Dodatkowym atutem jest oprogramowanie "security toolbox", które znacznie upraszcza tworzenie bezpiecznych aplikacji IoT.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów