SX1261, SX1262 - transceivery LoRa do aplikacji IoT

SX1261, SX1262 - transceivery LoRa do aplikacji IoT
Firma Semtech wprowadziła do oferty układy scalone transceiverów LoRa opracowanych do aplikacji IoT. Układy charakteryzują się bardzo małym poborem prądu, który w trybie odbioru wynosi 4,2 mA, co jest o połowę mniej, niż w układach poprzedniej generacji. Oba układy pracują w paśmie sub-GHz i są idealne do aplikacji przesyłających dane na dużą odległość. Są przy tym w pełni kompatybilne z wymaganiami specyfikacji LoRaWAN opracowanymi przez LoRa Alliance.

Układy SX1261x wspierają modulację LoRa w sieciach LPWAN oraz modulację (G)FSK/MSK w innych aplikacjach do bezprzewodowej transmisji danych, zapewniając przy tym współczynnik rozproszenia SF5 dla gęstych sieci bezprzewodowych.

Układ SX1261 zapewnia mocy wyjściową do 15 dBm, natomiast SX1262 do 22 dBm. Zakres częstotliwości radiowych rozciąga się od 150 do 960 MHz, co zapewnia pokrycie większości częstotliwości w paśmie ISM.

Oba układy są przeznaczone do systemów wymagających zgodności z regulacjami dla urządzeń zgodnych z normami ETSI EN 300 220, FCC CFR 47 Part 15, normami chińskimi oraz japońskimi ARIB T-108.

Układy są oferowane w obudowie zajmującej powierzchnię 4 mm×4 mm, to jest o 45% mniej, niż w układach poprzedniej generacji. Są idealne do zastosowania w szerokim zakresie aplikacji IoT, włączając w to inteligentne mierniki, sensory na polach uprawnych, śledzenie przedmiotów, inteligentne budynki, oświetlenie uliczne, aplikacje bezpieczeństwa, sensory, opiekę zdrowotną i robotykę.

Więcej na www.semtech.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów