MAX20073, MAX20074 - kompaktowa przetwornica synchroniczna

MAX20073, MAX20074 - kompaktowa przetwornica synchroniczna
Firma Maxim Integrated oferuje układ przetwornicy synchronicznej przeznaczony do zastosowania w pojazdach, w aplikacjach z grupy infotainment oraz wspomagających prowadzenie pojazdu (ADAS). Układ charakteryzuje się przede wszystkim bardzo małą emisją zaburzeń EMI oraz niewielkim prądem polaryzacji. Osiągnięto to dzięki unikatowej technice modulacji rozproszonego widma oraz technologii SYNC IN.

Układy MAX20073 i MAX20074 są kompatybilne pod względem rozmieszczenia wyprowadzeń. W pierwszym prąd obciążenia jest ustalony przez producenta i wynosi 2 A. W drugim, maksymalny prąd obciążenia wynosi 3 A i jest ustalany za pomocą rezystora w aplikacji użytkownika.

Oprócz - zgodnie z deklaracją producenta - emisji zaburzeń EMI najmniejszych w swojej klasie, układy charakteryzują się również bardzo dobrą sprawnością energetyczną, co pozwala na miniaturyzowanie układów zasilania oraz budowanie rozbudowanych systemów zasilających.

Dzięki swoim unikatowym opcjom, układy są idealne do zasilania wymagających układów procesorowych i współpracujących z nimi układów pamięci. Spełniają przy tym surowe wymagania przemysłu motoryzacyjnego, pracując w szerokim zakresie napięcia wejściowego oraz temperatury otoczenia (-40...+125°C).

Napięcie wyjściowe jest ustalane z niepewnością 1,5% bez potrzeby używania w aplikacji drogiego rezystora o tolerancji 0,1%. Układy są oferowane 10-wyprowadzeniowej obudowie TDFN-EP zajmującej powierzchnię o wymiarach 3 mm×3 mm.

Więcej na www.maximintegrated.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów