MGM13P - moduły bezprzewodowe Mighty Gecko

MGM13P - moduły bezprzewodowe Mighty Gecko
Firma Silicon Labs oferuje kompaktowe moduły bezprzewodowe służące do transmisji danych w sieciach radiowych o strukturze kraty. W modułach zastosowano układy SoC typu EFR32MG13 z rodziny Might Gecko. Moduły są certyfikowane do pracy w sieciach kratowych, wieloprotokołowych, wykorzystujących autorski protokół komunikacyjny firmy Silicon Labs. Mają zintegrowaną antenę SMD i certyfikowany transceiver radiowy.

Dzięki temu mogą obniżyć koszt aplikacji, upraszczają jej budowę oraz przyśpieszają realizację sieci o strukturze kraty. Układy SoC zastosowane w modułach zawierają rdzeń 32-bitowy Cortex-M4F wspomagany przez jednostkę kryptograficzną i moduł do obliczeń zmiennoprzecinkowych.

Zasoby obejmujące 512 kB Flash, 64 kB RAM i liczne moduły peryferyjne. Umożliwiają szybkie i łatwe tworzenie złożonych aplikacji z wykorzystaniem języków wysokiego poziomu. Standardowy transceiver radiowy ma moc 10 dBm.

Oferowany jest też wariant SoC z transceiverem o mocy 18 dBm. Układ jest kompatybilny z wymaganiami IEEE802.15.4, co umożliwia mu pracę w sieciach ZigBee i Thread. Moduł MGM13P ma wymiary 12,9 mm×17,8 mm×2,3 mm.

Pobiera prąd o natężeniu 9,9 mA w trybie odbierania danych z prędkością 1 Mb/s i 8,5 mA w trybie nadajnika pracującego z mocą wyjściową 0 dBm. Oprogramowanie może być tworzone za pomocą Simplicity Studio.

Więcej na www.silabs.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów