MGM13P - moduły bezprzewodowe Mighty Gecko

MGM13P - moduły bezprzewodowe Mighty Gecko
Firma Silicon Labs oferuje kompaktowe moduły bezprzewodowe służące do transmisji danych w sieciach radiowych o strukturze kraty. W modułach zastosowano układy SoC typu EFR32MG13 z rodziny Might Gecko. Moduły są certyfikowane do pracy w sieciach kratowych, wieloprotokołowych, wykorzystujących autorski protokół komunikacyjny firmy Silicon Labs. Mają zintegrowaną antenę SMD i certyfikowany transceiver radiowy.

Dzięki temu mogą obniżyć koszt aplikacji, upraszczają jej budowę oraz przyśpieszają realizację sieci o strukturze kraty. Układy SoC zastosowane w modułach zawierają rdzeń 32-bitowy Cortex-M4F wspomagany przez jednostkę kryptograficzną i moduł do obliczeń zmiennoprzecinkowych.

Zasoby obejmujące 512 kB Flash, 64 kB RAM i liczne moduły peryferyjne. Umożliwiają szybkie i łatwe tworzenie złożonych aplikacji z wykorzystaniem języków wysokiego poziomu. Standardowy transceiver radiowy ma moc 10 dBm.

Oferowany jest też wariant SoC z transceiverem o mocy 18 dBm. Układ jest kompatybilny z wymaganiami IEEE802.15.4, co umożliwia mu pracę w sieciach ZigBee i Thread. Moduł MGM13P ma wymiary 12,9 mm×17,8 mm×2,3 mm.

Pobiera prąd o natężeniu 9,9 mA w trybie odbierania danych z prędkością 1 Mb/s i 8,5 mA w trybie nadajnika pracującego z mocą wyjściową 0 dBm. Oprogramowanie może być tworzone za pomocą Simplicity Studio.

Więcej na www.silabs.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów