ISL91302, ISL91301 - układy PMIC do zarządzania zasilaniem

ISL91302, ISL91301 - układy PMIC do zarządzania zasilaniem
Renesas Electronics Corporation wprowadził do oferty zaawansowane, programowalne układy PMIC przeznaczone do zarządzania energią. Układy mają bardzo dobrą sprawność i miniaturową obudowę, dzięki czemu idealnie nadają się do urządzeń przenośnych, takich jak smartfony i tablety. Przydadzą się również do procesorów realizujących aplikację AI, układów FPGA, procesorów przemysłowych oraz szyn zasilających przemysłowe przekaźniki półprzewodnikowe SSD i innych urządzeń.

Układ ISL91302B ma pojedyncze lub podwójne wyjście, zapewnia prąd wyjściowy do 20 A przy sprawności dochodzącej do 94%. Kompletna aplikacja układu zajmuje na płytce drukowanej 70 mm², co jest o 40% mniej niż zajmują aplikacje konkurencyjnych układów PMIC.

Dodatkowo do ISL91302 firma Renesas oferuje też 3-wyjściowy układ ISL91301A oraz 4-wyjściowy ISL91301B. Oba mogą dostarczać do obciążenia prąd do 16 A przy sprawności sięgającej 94%.

We wszystkich układach zastosowano technologię R5 Modulation Technology opracowaną przez firmę Renesas, która pozwala na uzyskanie szybkie odpowiedzi impulsowej, kompensację sterowaną cyfrowo oraz częstotliwości kluczowania wynoszącej aż 6 MHz, co nie pozostało bez wpływu na wymiary stosowanych w aplikacji kondensatorów i elementów indukcyjnych. Układy są zasilane pojedynczym napięciem z zakresu 2,5...5,5 V.

Do ich programowania i kontroli służy interfejs I²C lub SPI. Napięcie wyjściowe może być zmieniane (programowane przez interfejs szeregowy) w zakresie 0,3...2 V.

Więcej na www.renesas.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów