ISL91302, ISL91301 - układy PMIC do zarządzania zasilaniem

ISL91302, ISL91301 - układy PMIC do zarządzania zasilaniem
Renesas Electronics Corporation wprowadził do oferty zaawansowane, programowalne układy PMIC przeznaczone do zarządzania energią. Układy mają bardzo dobrą sprawność i miniaturową obudowę, dzięki czemu idealnie nadają się do urządzeń przenośnych, takich jak smartfony i tablety. Przydadzą się również do procesorów realizujących aplikację AI, układów FPGA, procesorów przemysłowych oraz szyn zasilających przemysłowe przekaźniki półprzewodnikowe SSD i innych urządzeń.

Układ ISL91302B ma pojedyncze lub podwójne wyjście, zapewnia prąd wyjściowy do 20 A przy sprawności dochodzącej do 94%. Kompletna aplikacja układu zajmuje na płytce drukowanej 70 mm², co jest o 40% mniej niż zajmują aplikacje konkurencyjnych układów PMIC.

Dodatkowo do ISL91302 firma Renesas oferuje też 3-wyjściowy układ ISL91301A oraz 4-wyjściowy ISL91301B. Oba mogą dostarczać do obciążenia prąd do 16 A przy sprawności sięgającej 94%.

We wszystkich układach zastosowano technologię R5 Modulation Technology opracowaną przez firmę Renesas, która pozwala na uzyskanie szybkie odpowiedzi impulsowej, kompensację sterowaną cyfrowo oraz częstotliwości kluczowania wynoszącej aż 6 MHz, co nie pozostało bez wpływu na wymiary stosowanych w aplikacji kondensatorów i elementów indukcyjnych. Układy są zasilane pojedynczym napięciem z zakresu 2,5...5,5 V.

Do ich programowania i kontroli służy interfejs I²C lub SPI. Napięcie wyjściowe może być zmieniane (programowane przez interfejs szeregowy) w zakresie 0,3...2 V.

Więcej na www.renesas.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów