FUSB303, FUSB202BV i FSUSB242 - kontrolery i przełącznik USB-C 1.3

FUSB303, FUSB202BV i FSUSB242 - kontrolery i przełącznik USB-C 1.3
Firma ON Semiconductor wprowadza na rynek dwa energooszczędne kontrolery USB-C zgodne z najnowszą specyfikacją 1.3 oraz przeznaczone układ przełącznik przeznaczony do współpracy z tymi układami. Umożliwiają one łatwą integrację portu USB-C bez wykonywania zmian w architekturze urządzenia. Mogą znaleźć zastosowanie w smartfonach, tabletach i laptopach, w aplikacjach przemysłowych oraz samochodowych.

Kontroler FUSB303 obsługuje tryby pracy Source (SRC), Sink (SNK) i Dual Role Port (DRP). Automatycznie wykrywa współpracujące urządzenia. Wymaga przy tym minimalnej interakcji z mikroprocesorem i niewielkiego wsparcia ze strony oprogramowania firmware.

Zoptymalizowano go do współpracy z obciążeniem o poborze mocy do 15 W. Jest oferowany w obudowie QFN-12 o wymiarach 1,6 mm×1,6 mm×0,375 mm. W trybie standby pobór prądu nie przekracza 10 A. Układ jest odporny na napięcie do 28 V na liniach sygnałowych.

Układ FSUSB242 to przełącznik USB-C zapewniający ochronę nadprądową i nadnapięciową (do ±20 kV zgodnie z IEC 64000-4-5), bez potrzeby korzystania z zewnętrznych elementów zabezpieczających. Pozwala na multipleksowanie dwóch urządzeń USB na wspólnych liniach DP/DM zapewniając przy tym integralność sygnałów.

Układ jest produkowany w obudowie WLCSP-9. Układ FUSB302BV to kontroler USB-C PD przeznaczony do urządzeń montowanych w pojazdach. Uzyskał kwalifikację AEC-Q100.

W odróżnieniu od innych kontrolerów, FUSB302BV komunikuje się z systemem nadrzędnym za pomocą interfejsu I2C i nie zawiera wbudowanego procesora. Układ jest wytwarzany w obudowie WQFN-14.

Więcej na www.onsemi.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów