ML640Q464/466 - mikrokontrolery ze sterownikiem LCD do aplikacji rejestratorów danych

ML640Q464/466 - mikrokontrolery ze sterownikiem LCD do aplikacji rejestratorów danych
W ostatnich latach zaostrzono wymogi odnośnie bezpieczeństwa przechowywania żywności i leków, w wyniku czego wprowadzono systemy logistyczne umożliwiające zapewnienie stałej, niskiej temperatury przechowywania i transportu produktów od magazynu producenta do odbiorcy końcowego. Konsekwencją jest rosnące zapotrzebowanie na aparaturę pomiarową do monitorowania parametrów przechowywania i transportu towarów, w tym temperatury, wilgotności i wibracji.

Doskonale nadają się do tego celu niewielkie, tanie i energooszczędne rejestratory danych mocowane do opakowań (w wielu wypadkach jednorazowych), wykorzystujące miniaturowe baterie i jedynie kilka podzespołów. Co więcej, najnowsze wymogi FDA i GDP obejmują nie tylko niezawodną rejestrację parametrów przechowywania towarów podczas transportu, ale też ich wydruk w postaci nieedytowalnych plików PDF.

W odpowiedzi na te zapotrzebowania firma Lapis Semiconductor opracowała nowe mikrokontrolery ML640Q464/466 bazujące na energooszczędnym rdzeniu ARM Cortex M0+, wyposażone w zestaw funkcji specjalnie dobranych pod kątem rejestratorów danych, pozwalających zmniejszyć o 30% wymaganą powierzchnię płytki drukowanej.

Układy te umożliwiają m.in. przekonwertowanie zarejestrowanych danych do formatu PDF (2500 rekordów na powierzchni A4) w ciągu około 4 sekund. Pozwalają na zabezpieczanie raportów PDF hasłem; w tym celu wbudowano w nie generator liczb losowych i akcelerator AES.

Są odporne na zaburzenia elektromagnetyczne, co pozwala na niezawodną pracę w różnych warunkach. Ich mały pobór prądu pozwala zapewnić nawet 380 dni pracy na baterii zegarkowej CR2032 (dla interwału pomiaru 10 minut). Mikrokontrolery ML640Q464/466 są odporne na wyładowania ESD do ±30 kV.

Więcej na www.lapis-semi.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik październik 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje październik 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna październik 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów