Dzięki temu może być z powodzeniem używany w urządzeniach przenośnych. Kąt widzenia układu wynosi 45 stopni, a światło otoczenia jest mierzone z niepewnością ±10% w zakresie 200 mlx...60 klx.
W smartfonie umożliwia to umieszczenie sensora za ciemną szybą, pomiar natężenia światła otoczenia i dopasowywanie jasności świecenia wyświetlacza do warunków oświetlenia.
Układ wyposażono w filtry blokujące promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe. Jednoczesny pomiar natężenia i koloru światła pozwala na dopasowanie do warunków otoczenia nie tylko jaskrawości wyświetlacza smartfonu, ale również nasycenia jego barw poprawiając czytelność i ogólne wrażenie.
Detektor zbliżeniowy pozwala na wykrycie momentu, w którym smartfon jest przykładany do ucha i wyłączenie w tym momencie interfejsu dotykowego, aby na przykład, nie powodować przypadkowego rozłączenia rozmowy.
Dla układu jest oferowany zestaw ewaluacyjny zawierający mikrokontroler PIC, płytkę z czujnikiem TMD3700 oraz oprogramowanie ułatwiające zastosowanie czujnika.
Więcej na ams.com |