LDC2112, LDC2114 - układ do indukcyjnych czujników dotykowych

LDC2112, LDC2114 - układ do indukcyjnych czujników dotykowych
Texas Instruments wprowadził do oferty układy scalone przeznaczone do indukcyjnych interfejsów dotykowych. Nowe układy są wielokanałowymi przetwornikami indukcyjności na liczbę, zoptymalizowanymi do zastosowania w interfejsach dotykowych. Technologia użyta w układach pozwala na wykonywanie interfejsów dotykowych w szerokim zakresie materiałów, takich jak: metal, szkło, tworzywa sztuczne i drewno. Zasada działania opiera się na pomiarze niewielkich zmian ugięcia materiału.

Układy LDC2112 i LDC2114 mogą być zasilane napięciem od 1,8 V. Wewnątrz miniaturowej obudowy zintegrowano przetworniki indukcyjności na liczbę. Układ LDC2112 obsługuje 2 kanały, natomiast LDC2114 - cztery. Zaimplementowany innowacyjny algorytm zapewnia dużą odporność na zaburzenia i interferencje z zakresu 1...30 MHz.

Czułość kanału może być regulowana - oba układy są konfigurowane za pomocą interfejsu I²C. Zaimplementowany mechanizm umożliwia niezawodne wykrywanie ugięcia materiału o amplitudzie od 200 nm.

W związku z tym, że ugięcie jest zamieniane na wartość cyfrową, to za pomocą opisywanych układów można wykonywać przyciski reagujące na siłę nacisku.

Dla układów jest dostępny moduł ewaluacyjny LVM2114EVM. Za jego pomocą można obsłużyć do 4 przycisków używając cewek LDCCOILEVM. Oba układy są wspierane przez aplikację Webench Inductive Sensing Designer.

Więcej na www.ti.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów