Złączki WAGO do przewodów oświetleniowych

Złączki WAGO do przewodów oświetleniowych
Firma WAGO wprowadziła nową rodzinę szybkozłączek serii 224, przeznaczonych do łączenia przewodów jednodrutowych, wielodrutowych i linkowych o przekroju od 0,5 mm² do 2,5 mm² bez użycia śruby. Demontaż też jest łatwy - wystarczy przekręcić przewód, jednocześnie ciągnąc go do siebie.

W złączce WAGO 224 rozróżnia się dwa wejścia. Od strony instalacji podłączymy jednodrutowe przewody miedziane od 1 do 2,5 mm², a z drugiej strony (kierunek od lampy), możemy zamontować dowolny przewód miedziany o przekroju od 0,5 do 2,5 mm².

Wszystkie produkty w serii są wyposażone w sprężynę CAGE CLAMP, która skutecznie zabezpiecza kable przed poluzowaniem. Konstrukcja produktu również ułatwia pracę instalacyjną - złączki mają specjalny miernik na boku obudowy do wyliczania długości przewodu i otwór do wykonywania pomiarów.

Nowe złączki przeznaczone są do zastosowań w systemach oświetlenia, szczególnie LEDowych. W zależności od wersji, umożliwiają podłączanie pojedynczych punktów świetlnych, łańcuchów (np. LEDowych), albo dwóch dowolnych rodzajów przewodów, co ma zastosowanie w trakcie prac serwisowych.

Długość odizolowania złączek to: 9...11 mm, a prąd znamionowy wynosi 24 A. Napięcie znamionowe to 400 V lub 4 kV. Maksymalna temperatura pracy może wynieść 105°C (120°C dla złączki w kolorze czarnym).

Więcej na www.global.wago.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów