S2-LP - transceiver Sigfox

S2-LP - transceiver Sigfox
Firma STMicroelectronics wprowadziła do oferty układ transceivera S2-LP przeznaczony do pracy w sieciach Sigfox. Układ jest następcą znakomicie przyjętego przez rynek układu SPIRIT1. Zachowując funkcjonalność poprzednika ma większy zasięg, lepszą selektywność, większą elastyczność konfiguracji, a wszystko przy obniżonym poborze mocy.

Układ S2-LP zoptymalizowano do pracy w paśmie radiowym poniżej 1 GHz. Pracuje on w zakresie częstotliwości ISM dla urządzeń małego zasięgu (SRD - Short Range Devices). Dodatkowe zakresy częstotliwości są dostępne za pomocą nastaw wprowadzanych przez interfejs cyfrowy.

Dzięki zaimplementowanym mechanizmom, układ doskonale nadaje się do pracy w sieciach radiowych, takich jak Sigfox, Wireless M-Bus, 6LowPAN, zgodnych ze standardem IEEE802.15.4g. Układ pobiera prąd o natążeniu 6,7 mA w trybie odbioru danych i 10 mA w trybie nadawania z mocą 10 dBm (100 mW).

Wyposażono go menedżer zasilania, dzięki któremu może być zasilany napięciem z zakresu 1,8...3,6 V (przy sprawności menedżera 90%), co predysponuje go do zastosowania w urządzeniach zasilanych bateryjnie. Do układu sa dostępne trze zestawy ewaluacyjne: STEVAL-FKI915V1, STEVAL-FKI433V1 oraz STEVAL-FKI868V1.

Aplikacje docelowe są związane głównie z IoT, systemami alarmowymi, inteligentnymi urządzeniami pomiarowymi, inteligentnymi budynkami, monitorowaniem parametrów itp.

Więcej na www.st.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów