LT8304 - kontroler "H-grade" przetwornicy flyback

LT8304 - kontroler "H-grade" przetwornicy flyback
Firma Linear Technology będąca teraz częścią Analog Devices poinformowała o wprowadzeniu do oferty układu LT8304H/-1 o podwyższonym zakresie temperatury pracy złącza aż do +150°C. Wersja "H-grade" kontrolera jest przeznaczona do zastosowań specjalnych w wymagających aplikacjach, pracujących w trudnym środowisku.

Układ LT8304 jest kontrolerem izolowanej przetwornicy pracującej w konfiguracji flyback. Nie wymaga stosowania transoptorów lub odrębnego uzwojenia na transformatorze w celu próbkowania napięcia. Charakteryzuje się przy tym szerokim zakresem napięcia wejściowego 3...100 VDC, maksymalną mocą dostarczaną do obciążenia 24 W oraz odporności izolacji na napięcie przebicia wynoszące co najmniej 1 kV.

W obudowie zawarto tranzystor kluczujący DMOS (2 A/150 W). Układ z sufiksem nazwy "-1" może przy napięciu wyjściowym do 1 kV. Zapewnia lepszą od ±5% stabilizację napięcia wyjściowego w dopuszczalnym zakresie zmian napięcia wejściowego, prądu obciążenia i temperatury.

Może być przełączany w tryb o obniżonym szumie napięcia wyjściowego. Układ wyposażono w obwody zabezpieczające przed zwarciem, spadkiem napięcia oraz miękkiego startu, kompensacji pętli sprzężenia zwrotnego i kompensacji temperaturowej diody w obwodzie wyjściowym. Układ jest oferowany w obudowie SO-8.

Więcej na www.linear.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów