Układ ma sprawność wynoszącą 91% przy napięciu 1,1 V, a dzięki wysokiej skali integracji jego aplikacja zajmuje o 40% mniejszą powierzchnię w porównaniu do produktów konkurencyjnych (cała aplikacja może zajmować 50 mm²), co pozwala na zaoszczędzenie miejsca na płytce drukowanej w miniaturowych, wymagających urządzeniach, takich jak smartfony, tablety, urządzenia brzegowe IoT oraz inne.
Układ zawiera tranzystory kluczujące MOSFET o małej rezystancji RDS(on) oraz programowalne generatory PWM. Może dostarczać do obciążenia prąd o natężeniu do 5 A na fazę (w sumie 20 A). Zakres napięcia zasilania rozciąga się od 2,5 do 5,5 V, co umożliwia jego zastosowanie nie tylko w aplikacjach stacjonarnych, ale również zasilanych z akumulatorów Li_Ion. Wyjścia są programowane za pomocą interfejsu I²C lub SPI.
Nowy PMIC charakteryzuje się bardzo krótkim czasem odpowiedzi na zmianę obciążenia dzięki zastosowaniu opracowanej i opatentowanej przez Intersil technologii R5, w której częstotliwość przełączania wynosi aż 4 MHz w razie szybkich, impulsowych zmian prądu obciążenia. Aktualnie układ jest oferowany w dwóch wersjach: ISL91211A (4 fazy, trzy wyjścia 2+1+1) oraz ISL91211B (4 fazy, 4 wyjścia 1+1+1+1). Napięcie wyjściowe jest programowalne za pomocą interfejsu szeregowego w zakresie 0,3…2 V.
Układ integruje zabezpieczenia przed przepięciem, spadkiem napięcia, przeciążeniem i przegrzaniem. Dokładność regulacji napięcia wynosi ±0,7%. Może też pracować w konfiguracji 4-przewodowej mierząc napięcie na obciążeniu. 3-wyjściowe układy ISL91211A oraz 4-wyjściowe ISL91211B mogą pracować w połączeniu z regulatorami buck-boost typu ISL91127, zapewniając energię elektryczną procesorowi oraz podsystemom w urządzeniach zasilanych z baterii.