LC717A30UJ - 8-kanałowy przetwornik pojemność/cyfra

LC717A30UJ - 8-kanałowy przetwornik pojemność/cyfra
Firma ON Semiconductors wprowadziła do oferty układ LC717A30UJ będący przetwornikiem pojemność/cyfrę i przeznaczonym z zastosowania w czujnikach zbliżeniowych. Duża czułość układu wynikająca z zastosowania obwodów służących do korygowania pojemności pasożytniczej pozwala na uzyskanie zasięgu do 150 mm, co daje możliwość obsługi interfejsu użytkownika w rękawiczkach.

Układ wykrywa zmiany pojemności już na poziomie 10-15 F. Został wyposażony w mechanizmy tłumienia szumów, redukujące efekty zaburzeń elektromagnetycznych. Dzięki 8 kanałom pomiarowym, LC717A30UJ może znaleźć zastosowanie w systemach korzystających z matryc przełączników.

Jego struktura wewnętrzna obejmuje multiplekser, przetwornik A/C, wzmacniacz dwustopniowy, zegar, obwód Power-On Reset i wszelkie niezbędne obwody logiczne. W zależności od wymogów aplikacji możliwa jest komunikacja przez interfejs I²C lub SPI.

Zaletą układu jest funkcja automatycznej kalibracji optymalizująca i kalibrująca całkowitą pojemność w zależności od zastosowanej elektrody, pojemności linii i parametrów środowiskowych. Pozwala to skrócić czas projektowania i zwiększyć niezawodność w rzeczywistych warunkach pracy.

LC717A30UJ charakteryzuje się krótkim czasem odpowiedzi, wynoszącym 16 ms dla wszystkich 8 kanałów. Może być zasilany napięciem z zakresu 2,6...5,5 V i pobiera 0,8 mA prądu w stanie aktywnym. Uzyskał kwalifikację AEC-Q100 pozwalającą na zastosowania w motoryzacji.

Więcej na www.onsemi.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów