LC717A30UJ - 8-kanałowy przetwornik pojemność/cyfra

LC717A30UJ - 8-kanałowy przetwornik pojemność/cyfra
Firma ON Semiconductors wprowadziła do oferty układ LC717A30UJ będący przetwornikiem pojemność/cyfrę i przeznaczonym z zastosowania w czujnikach zbliżeniowych. Duża czułość układu wynikająca z zastosowania obwodów służących do korygowania pojemności pasożytniczej pozwala na uzyskanie zasięgu do 150 mm, co daje możliwość obsługi interfejsu użytkownika w rękawiczkach.

Układ wykrywa zmiany pojemności już na poziomie 10-15 F. Został wyposażony w mechanizmy tłumienia szumów, redukujące efekty zaburzeń elektromagnetycznych. Dzięki 8 kanałom pomiarowym, LC717A30UJ może znaleźć zastosowanie w systemach korzystających z matryc przełączników.

Jego struktura wewnętrzna obejmuje multiplekser, przetwornik A/C, wzmacniacz dwustopniowy, zegar, obwód Power-On Reset i wszelkie niezbędne obwody logiczne. W zależności od wymogów aplikacji możliwa jest komunikacja przez interfejs I²C lub SPI.

Zaletą układu jest funkcja automatycznej kalibracji optymalizująca i kalibrująca całkowitą pojemność w zależności od zastosowanej elektrody, pojemności linii i parametrów środowiskowych. Pozwala to skrócić czas projektowania i zwiększyć niezawodność w rzeczywistych warunkach pracy.

LC717A30UJ charakteryzuje się krótkim czasem odpowiedzi, wynoszącym 16 ms dla wszystkich 8 kanałów. Może być zasilany napięciem z zakresu 2,6...5,5 V i pobiera 0,8 mA prądu w stanie aktywnym. Uzyskał kwalifikację AEC-Q100 pozwalającą na zastosowania w motoryzacji.

Więcej na www.onsemi.com
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2020

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień 2020

Świat Radio

Magazyn użytkowników eteru

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2020

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2020

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2020

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów