RAC01-G i RAC02-G - przetwornice AC/DC o mocy 1W i 2W dla aplikacji Smart Home i Smart Office

RAC01-G i RAC02-G - przetwornice AC/DC o mocy 1W i 2W dla aplikacji Smart Home i Smart Office
Firma Recom poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowych serii przetwornic przeznaczonych do zastosowania w aplikacjach inteligentnych budynków. Nowe przetwornice powstały na skutek połączenie serii RAC o małej mocy z nowymi, tanimi przetwornicami mającym certyfikat zgodności z normą EN60335 dla urządzeń używanych w aplikacjach gospodarstwa domowego.

Serie RAC01-G (1W) i RAC02-G(2W) zostały opracowane specjalnie na potrzeby ciągłego i wydajnego zasilania infrastruktur inteligentnych budynków. Szeroki zakres napięcie wejściowego 100...240 VAC umożliwia ich stosowanie na instalacjach zasilanych z sieci energetycznej na całym świecie.

Standardowe napięcia wyjściowe 5 V lub 12 VDC są przystosowane do zasilania przekaźników mocy, bramek i węzłów automatyzacyjnych budynków. Dzięki zużyciu energii bez obciążenia wynoszącym tylko 180 mW są też wyjątkowo energooszczędnym rozwiązaniem.

Pracują w szerokim przedziale temperatury -25...+80°C, są zabezpieczone przed przetężeniem i zwarciem. Ich obudowa ma wymiary 33,7 mm×22,2 mm×19,0 mm. Wszystkie moduły mają certyfikat zgodności z normami EN60950 i EN62368 oraz są objęte trzyletnią gwarancję.

Zgodność z wymogami klasy A (RAC-GA) i klasy B (RAC-GB) uzyskiwana jest bez dodatkowych komponentów. Seria RACxx-GA ma też certyfikat zgodności z normą EN60335 dotyczącą aplikacji w gospodarstwach domowych.

Te nowe przetwornice to pierwsze z wielu modeli, które będą objęte tą rodziną produktów. Próbki są już dostępne u wszystkich autoryzowanych dystrybutorów.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów