RAC01-G i RAC02-G - przetwornice AC/DC o mocy 1W i 2W dla aplikacji Smart Home i Smart Office

RAC01-G i RAC02-G - przetwornice AC/DC o mocy 1W i 2W dla aplikacji Smart Home i Smart Office
Firma Recom poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowych serii przetwornic przeznaczonych do zastosowania w aplikacjach inteligentnych budynków. Nowe przetwornice powstały na skutek połączenie serii RAC o małej mocy z nowymi, tanimi przetwornicami mającym certyfikat zgodności z normą EN60335 dla urządzeń używanych w aplikacjach gospodarstwa domowego.

Serie RAC01-G (1W) i RAC02-G(2W) zostały opracowane specjalnie na potrzeby ciągłego i wydajnego zasilania infrastruktur inteligentnych budynków. Szeroki zakres napięcie wejściowego 100...240 VAC umożliwia ich stosowanie na instalacjach zasilanych z sieci energetycznej na całym świecie.

Standardowe napięcia wyjściowe 5 V lub 12 VDC są przystosowane do zasilania przekaźników mocy, bramek i węzłów automatyzacyjnych budynków. Dzięki zużyciu energii bez obciążenia wynoszącym tylko 180 mW są też wyjątkowo energooszczędnym rozwiązaniem.

Pracują w szerokim przedziale temperatury -25...+80°C, są zabezpieczone przed przetężeniem i zwarciem. Ich obudowa ma wymiary 33,7 mm×22,2 mm×19,0 mm. Wszystkie moduły mają certyfikat zgodności z normami EN60950 i EN62368 oraz są objęte trzyletnią gwarancję.

Zgodność z wymogami klasy A (RAC-GA) i klasy B (RAC-GB) uzyskiwana jest bez dodatkowych komponentów. Seria RACxx-GA ma też certyfikat zgodności z normą EN60335 dotyczącą aplikacji w gospodarstwach domowych.

Te nowe przetwornice to pierwsze z wielu modeli, które będą objęte tą rodziną produktów. Próbki są już dostępne u wszystkich autoryzowanych dystrybutorów.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów